Tokarnia

tokarnia_herb.jpg Urząd Gminy
32-436 Tokarnia 380
tel. 12 274 70 22
fax 12 274 70 25
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.tokarnia.ug.pl

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe 800 m

Gmina Tokarnia znajduje się w południowej części powiatu myślenickiego, na zachód od drogi prowadzącej z Krakowa do Zakopanego. Położona jest na styku Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowskiego, w dolinie potoku Krzczonówka – dopływu rzeki Raby. Beskid ten tworzy silnie rozczłonkowaną grupę górską w Beskidach Zachodnich. Charakterystyczne dla krajobrazu są rozległe wnętrza dolin potoków, zamknięte ścianami wzniesień pokrytych lasami, z zaznaczającymi się większymi szczytami Koskowej Góry, Parszywki, Sołtysiej Góry, Kotonia, Gronia, Łysej Góry, Golca i Zębalowej. Wysokość położenia gminy waha się od ok. 360 m n.p.m. – dolina Krzczonówki, do 886 m n.p.m. – Koskowa.

Dojazd
Wyciągi są położone blisko drogi powiatowej prowadzącej z Tokarni do Bogdanówki. Podróżując Zakopianką z Krakowa lub Myślenic należy skręcić w prawo, zgodnie z drogowskazem na Jordanów, a następnie w Tokarni również w prawo, drogą prowadzącą do Skomielnej Czarnej i Bogdanówki. Odległość od skrętu w Pcimiu ok.15 km.Wyciąg narciarski w Skomielnej Czarnej
tel. 12 37-32-188
fax 12 373 21 35
tel. kom. 608 052 327
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.skomielnaczarna.com.pl

Wyciąg narciarski w Skomielnej Czarnej oferuje ratrakowaną i sztucznie naśnieżaną trasę narciarską o długości 700 m oraz „oślą łączkę” o długości 100 m, dla dzieci i początkujących. Obydwie trasy są oświetlone. Stok jest ratrakowany, sztucznie naśnieżany. Wyciąg orczykowy talerzykowy. Różnica poziomów wynosi ok. 100 m, średnie nachylenie stoku wynosi 25°. Stok jest średnio trudny, zapewnia dobre warunki dla narciarzy o dobrych i średnich umiejętnościach. Przy wyciągu znajduje się bezpłatny parking oraz kawiarnia, gdzie w ciepłej i miłej atmosferze można odpocząć po narciarskich szaleństwach. Na terenie stacji można też wynająć pokoje.

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem