Bochnia

herb_bochnia.jpgUrząd Gminy Bochnia
ul. Kazimierza Wielkiego 26
32-700 Bochnia
www.bochnia-gmina.pl
tel. 14 611 96 31, 14 612 29 14, 14 612 33 61, 14 612 33 33,
fax 14 611 99 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe 300 m


 
Gmina Bochnia położona jest na granicy dwóch krain geograficznych - Kotliny Sandomierskiej oraz Pogórza Wielickiego. W skład gminy wchodzą 31 miejscowości, a jej obszar rozciąga się na przestrzeni ok. 50 km wzdłuż rzeki Raby, Stradomki i ich dopływów. Prawie w połowie gminę przecina międzynarodowa droga E-4 -Drezno - Kraków - Lwów, linia kolejowa, a w niedalekiej przyszłości autostrada A-4. W odległości 40 km od Bochni znajduje się międzynarodowe lotnisko Kraków-Balice. Do najbardziej interesujących turystycznie terenów należy Puszcza Niepołomicka oraz okolice Raby i Stradomki - rzek, których wody zaliczane są do pierwszej klasy czystości. Są to miejsca rekreacyjnych, letnich wypadów mieszkańców Bochni i Krakowa. Na skraju Puszczy, w kompleksie sportowo-oświatowym w Proszówkach, skorzystać można z krytej pływalni, kompleksu boisk, kortów tenisowych, a w zimie - sztucznego lodowiska. W tym kompleksie znajduje się Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe.

Atrakcje turystyczne

Szlak Via Regia Antiqua jest najciekawszą trasą turystyczną w bocheńskiej gminie. Ten historyczny szlak stanowi część Szlaku Bursztynowego zwanego również Drogą Królewską. Już w XII w. pełnił funkcję traktu komunikacyjno-handlowego łączącego Europę. Prowadzi grzbietem wzniesienia utworzonego kiedyś przez lodowiec. Po północnej stronie płaska jak stół równina Kotliny Sandomierskiej z widokiem na Puszczę Niepołomicką i dolinę rzeki Raby kontrastuje z południową, pagórkowatą panoramą Pogórza. 
Obiekty rekreacyjne, trasy turystyczne

  • W Grabinie i Moszczenicy są szkółki jazdy konnej, można tu poznać podstawy hippiki oraz skorzystać z usług hipoterapeutycznych.
  • Stawy w Nieprześni - gościnne, prywatne gospodarstwo rybackie, gdzie można ochłodzić się kąpielą w upalne dni, zadumać łowiąc ryby lub popływać na sprzęcie wodnym.
  • W Siedlcu, na jeziorze powstałym ze starej żwirowni, można uprawiać sporty wodno-rekreacyjne. To tylko 30 km od Krakowa, nieopodal trasy E-4, można tu zatrzymać się w przydrożnym, nowoczesnym motelu.
  • Góra Borek (302 m n.p.m.) w Stradomce jest od wielu lat miejscem spotkań amatorów lotniarstwa, można ją również polecić zwolennikom sportów ekstremalnych.
  • W Puszczy Niepołomickiej wytyczone są świetne asfaltowe trasy rowerowe prowadzące przez rezerwat roślin i zwierząt, w którym można oglądać żubry.
  • Z Bochni wiodą promieniście trasy rowerowe, bardzo wygodne, które stwarzają możliwość aktywnego zwiedzania tych pięknych terenów


 

OFERTA NARCIARSKA

Wola Nieszkowska - 10 km na południe od Bochni

Wyciąg zaczepowy, długość 230 m, długość trasy 300 m, czas wyjazdu 2 min., sztuczne naśnieżanie i oświetlenie.

Dojazd - 15 min. autobusem komunikacji miejskiej linii nr 2 lub własnym pojazdem. Na miejscu dwa parkingi, na górze obok schroniska turystycznego i na dole pod wyciągiem. Schronisko położone ok. 350 m n.p.m., czynne jest przez cały rok, dysponuje 20 miejscami, kuchnią, świetlicą, salą konferencyjną, a także miejscem do grilowania i spotkań przy ognisku,


Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem