Pleśna

plesna_herb.jpg Urząd Gminy
33-171 Pleśna
tel. 14 679 81 70
14 679 81 82
fax 14 679 89 47
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.plesna.pl

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE TRASY BIEGOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe długość 700 m trasy biegowe kilkadziesiąt km

b_150_200_16777215_00_images_stories_polska_mlp_plesna_plesna.jpgGmina Pleśna, nazywana przez niektórych gminą z pięknymi widokami, to gmina w dużej mierze letniskowa. Położona jest na południe od Tarnowa, na terenie Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego, w paśmie Wału (523 m n.p.m.) i Lubinki (402 m n.p.m.). Dwie górskie rzeki – Dunajec i Biała, liczne potoki, pola, łąki, zagajniki i kompleksy leśne tworzą niepowtarzalny krajobraz i klimat.

Na terenie gminy znajduje się dziewiętnaście cmentarzy z I wojny światowej, otoczonych opieką przez samorząd i tutejszych mieszkańców. Najbardziej znany to cmentarz legionistów w Łowczówku usytuowany w miejscu słynnej bitwy I Brygady Legionistów Polskich pod dowództwem ppłk Kazimierza Sosnkowskiego z wojskami rosyjskimi w 1914 r. W Janowicach warto zobaczyć neogotycki pałac przebudowany w II poł XIX w. otoczony malowniczym parkiem. W Rzuchowej znajduje się na zabytkowy dwór z XVII w. przebudowany i rozbudowany w drugiej połowie XIX w. Warto również zobaczyć, położony na wzgórzu, zabytkowy kościół parafialny w Pleśnej z obrazami z XVII i XVIII w.

Urozmaicone ukształtowanie terenu sprzyja uprawianiu aktywnej turystyki – pieszej, rowerowej, konnej oraz narciarstwa biegowego. Wytyczono 5 szlaków turystycznych pieszych oraz 4 dobrze oznakowane trasy rowerowe o łącznej długości 24 km. Zmotoryzowanym turystom poleca się Szlak Niepodległości: Tarnów – Kąśna Dolna – Dworek Paderewskiego. Uroki gminy można podziwiać także z drogi wodnej szlakiem kajakowym na Dunajcu. Na terenie gminy znajduje się wiele miejscowości, które są punktami wyjściowymi atrakcyjnych wycieczek w grupę Wału, Lubinki, Ostrej Góry, Słonej Góry, Tuchowa, Ciężkowic i Jamnej. Gmina Pleśna to miejsce dla turystów, którzy poszukują pięknych pagórkowatych krajobrazów, otwartych przestrzeni, ciekawostek przyrodniczych i historycznych.                                                                                                                              

Dojazd
Gmina Pleśna posiada dogodne połączenia komunikacyjne z Tarnowem, Krakowem, Nowym Sączem i Krynicą. Z Tarnowa 16 km drogą w kierunku Zakliczyna przez Koszyce Wielkie, Rzuchową i Szczepanowice.Wyciąg narciarski

Lubinka

  • wyciąg orczykowy, długość 700 m, różnica poziomów 135,7 m, szerokość stoku 40 m, długość trasy 750 m. Stok oświetlony, sztucznie naśnieżany, gastronomia, bezpłatny
    parking, tel. 14 679 93 70, www.lubinka.com.pl

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem