Niedźwiedź

niedzwiedz_herb.jpg Urząd Gminy
34-735 Niedźwiedź 233
tel. 18 331 70 02, 331 70 58
fax 18 331 70 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.niedzwiedz.iap.pl
Niedźwiedź nie tylko zimą
gory_latem_logo.jpg

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
b_30_30_16777215_00_images_stories_icons_krzeselka1.jpg 1 orczyk 4 trasyzjazdowe długość 2,4 km

b_228_300_16777215_00_images_stories_polska_mlp_niedzwiedz_niedzwiedz1_d.jpgGmina Niedźwiedź to wyjątkowa okolica, położona w szczególnej, ochronnej strefie Gorczańskiego Parku Narodowego. Dzięki temu panują tu bardzo dobre warunki rekreacyjne, piękne, czyste polany oraz niespotykane gdzie indziej gatunki fauny i flory. W skład gminy wchodzą cztery wsie: Niedźwiedź, Podobin, Poręba Wielka i Konina. Najwyższym szczytem górującym nad gorczańską krainą jest Turbacz (1311 m n.p.m.), od którego promieniście rozchodzą się wszystkie główne grzbiety górskie. Pomiędzy grzbietami z szumem płyną Orkanowe roztoki stanowiące dorzecze Raby oraz Dunajca. Sieć szlaków pieszych, rowerowych, konnych, narciarskich oraz ścieżek edukacyjnych pozwala w pełni korzystać z wybitnych walorów okolicy, w której królują góry, lasy i rwące potoki.

W latach 70. XX wieku na urokliwej polanie Hucisko w Koninkach powstał kompleks obiektów sportowo-turystycznych. Obecnie po modernizacji i rozbudowie jest znakomitym miejscem całorocznego czynnego wypoczynku. Cisza, unikatowy mikroklimat i leśne knieje – pośród takiej scenerii usytuowana jest „Górska Ostoja”.

Ostoja Górska Koninki to przystań dla wszystkich tych, którzy poczuli się zmęczeni zatłoczonymi kurortami. Na narciarzy czeka kolej krzesełkowa „Tobołów”, trzy wyciągi talerzykowe i wyciąg dla dzieci „Hutek”. Trasy zjazdowe są o różnym stopniu trudności, w tym trasa dla początkujących narciarzy. W rejonie dolnej stacji kolei krzesełkowej znajduje się parking, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, profesjonalny serwis, licencjonowana szkoła narciarska oraz snowpark. Część hotelowa to 168 miejsc noclegowych w 48 dwupoziomowych pokojach z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, gabinet masażu i kosmetyki, kawiarnia, punkt informacji turystycznej, sklepik z wydawnictwami turystycznymi i pamiątkami.

Gmina Niedźwiedź to region urokliwy pod względem geograficznym, ale również z głęboko zakorzenioną kulturą. Najbardziej znaną wsią jest Poręba Wielka. Do jej popularności przyczynił się Władysław Orkan, zwany Piewcą Gorców. Urodził się on w należącym do Poręby osiedlu Zagronie, pod Turbaczykiem. Tu stworzył większość swych utworów, często umieszczając akcje w rodzinnej wsi. Dziś w jego rodzinnym domu – stuletniej willi wybudowanej w stylu zakopiańskim, znajduje się muzeum, prezentujące spuściznę pisarza.
Gmina stara się kultywować zagórzańską kulturę m.in. poprzez działalność zespołów regionalnych, które uświetniają swym śpiewem uroczystości zarówno kościelne, jak i imprezy okolicznościowe.

Turyści, oprócz wędrówki na znane i wysokie szczyty Gorców, takie jak Turbacz (1311 m n.p.m.) czy Obidowiec (1106 m n.p.m.), mogą również przejść widokowymi polanami na szczyt Suhory (1000 m n.p.m.), gdzie znajduje się ładnie wkomponowane w krajobraz, najwyżej w Polsce położone obserwatorium astronomiczne. Bardzo interesujący jest również wąwóz erozyjny z wodospadem – Koński Banior w Koninie. Szlaki górskie, szczyty i polany w tej okolicy urzekają swym pięknem i niezwykłością.

Noclegi
Gmina dysponuje miejscami noclegowymi w licznych gospodarstwach agroturystycznych, kwaterach prywatnych oraz domach wczasowych.

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/malopolska/niedzwiedz#sigFreeId3995db48cd
Stacja narciarska Koninki
Poręba Wielka 251
34-735 Niedźwiedź

  • kolej Linowa Tobołów, długość nartostrady 1450 m
  • wyciąg talerzykowy „Starmaszka”, długość 350 m
  • wyciąg talerzykowy „Hucisko”, długość 350 m
  • wyciąg talerzykowy „Gigant”, długość 200 m
  • wyciąg dla dzieci „Hutek”, długość 50 m

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/malopolska/niedzwiedz#sigFreeIdee63d1eec4

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem