Nowy Targ - miasto

Nazwa Lokalizacja Kontakt krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok zjazd-ok nasniezanie-ok.png biegi-ok biegi-ok biegi-ok biegi-ok biegi-ok biegi-ok biegi-ok biegi-ok
ZADZIAŁ

os. Zadział 13

tel. 18 266 91 37
www.zadzial.pl
 

  1   0.55 km + +  + +  +  +  +  
DŁUGA POLANA

os. Oleksówki 6a

tel. 18 266 62 62
www.dlugaopolana.com

  2   1.1 km  + + + + +    

rezerwat

Nowy Targ – stolica Podhala, jest malowniczym miastem położonym na południu Małopolski w sercu rozległej Kotliny Orawsko-Nowotarskiej. Miasto jest znakomitą bazą wypadową w Tatry, Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, na Babią Górę, czy wreszcie osobliwe, pełne szlaków turystycznych, Gorce.


Miasto jest wymarzonym miejscem dla turystów preferujących uprawianie turystyki aktywnej. Można stąd prowadzić nieskończenie długie piesze wędrówki szlakami gorczańskimi, uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe, turystykę rowerową na okalających miasto ścieżkach, nordic walking, kajakarstwo górskie, sporty motorowe, szybownictwo i spadochroniarstwo, jeździectwo, kulturystykę i fitness, hokej na lodzie. Nowy Targ to także solidna baza sportowo-rekreacyjna. Znajduje się tu lodowisko, miejska pływalnia, lotnisko, wyciągi narciarskie, boiska piłkarskie (w tym trzy Orliki), wielofunkcyjna hala „Gorce” ze stadionem lekkoatletycznym i kortami tenisowymi, stadion piłkarski z zapleczem, siłownie i gabinety odnowy biologicznej, skate park, tor do jazdy na rolkach, zimą na łyżwach.


Atutem przyrodniczym jest ścisły rezerwat „Bór na Czerwonem” z malowniczą ścieżką edukacyjną zwieńczoną platformą widokową, z której rozpościera się widok na Tatry, Gorce i torfowisko wysokie. Rezerwat Bór na Czerwonem jest idealnym terenem do uprawiania nordic walking. Szlak łączy aktywny wypoczynek z nauką i poznaniem świata przyrody.

WYCIĄGI NARCIARSKIE - informacje dodatkowe
Zadział to wyciąg, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników jazdy na nartach. Stok nadaje się do jazdy zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych posiadających znacznie większe umiejętności w poruszaniu się na nartach. Natomiast na najmłodszych adeptów narciarstwa czeka mała górka z wyciągiem. Dzieci mają do swojej dyspozycji osobny stok, na którym mogą bezpiecznie jeździć na sankach czy oponach.


Stacja narciarska Długa Polana jest położona w Gorcach przy szlaku zielonym prowadzącym na Turbacz. Stacja zapewnia jeden stok o długości 450 metrów, drugi krótszy przeznaczony jest do nauki oraz stadion do uprawiania narciarstwa biegowego Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski oraz skorzystać z usług instruktorów.

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/malopolska/nowy-targ-miasto#sigFreeId7ca7d236b6

SZLAKI TURYSTYCZNE
Największym walorem turystycznym Nowego Targu są Gorce, które posiadają idealne tereny do uprawiania ski turingu. Szlak zielony wiodący z Nowego Targu na Turbacz jest wręcz stworzony do tego typy turystyki. Doskonale oznakowany,
o zróżnicowanym terenie, w zimie pokryty dużą ilością śniegu prowadzi malowniczymi terenami z przepiękną panoramą na miasto Nowy Targ oraz Tatry. Popularne w Gorcach szlaki: zielony, żółty i niebieski można przemierzyć zimą również na rakietach śnieżnych. Niezapomniane widoki zaśnieżonych drzew przybierające bajkowe kształty, śnieżne czapy otulające bacówki na długo pozostaną w pamięci. Po kilkugodzinnej wędrówce na zmęczonego turystę czeka przytulne wnętrze schroniska PTTK na Turbaczu, będącego jednocześnie największym węzłem szlaków turystycznych w Gorcach.

ŚLIZGAWKA NA RYNKU
W stolicy Podhala sezonowo można korzystać z lodowiska na wolnym powietrzu, które znajduje się na malowniczym nowotarskim Rynku. Lodowisko funkcjonuje od początku grudnia do połowy marca, a przy sprzyjających warunkach zimowych możliwe jest przedłużenie terminu mrożenia. Na lodowisku można wypożyczyć łyżwy, a dla najmłodszych adeptów jazdy na płozach przygotowano specjalne balkoniki dzięki, którym nauka ślizgania staje się prosta i bezpieczna.

WARTO WIEDZIEĆ
W 1979 r. Nowy Targ odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Wydarzenie to upamiętnia znajdujący się przed wjazdem na lotnisko pomnik papieża oraz unikalna ekspozycja papieskich pamiatek znajdująca się w nowotarskim Ratuszu. W drugiej połowie sierpnia w mieście odbywa się „Jarmark Podhalański”. Na czas jego trwania nowotarski rynek przyjmuje oblicze placu targowego i prezentuje wyroby rzemiosła i rękodzieła. Nowy Targ może pochwalić się nowym, zrewitalizowanym Rynkiem, który jest miejscem spotkań oraz nowoczesnym, wygodnym parkiem z placami zabaw, rozarium i siłownią na wolnym powietrzu. Nowy Targ jest zwany stolicą polskiego hokeja. To stąd pochodzą popularne „Szarotki”, 19-krotny Mistrz Polski w hokeju na lodzie.

NOCLEGI
Miasto ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową, oferuje miejsca w licznych pensjonatach, hotelach i pokojach gościnnych. Bazę noclegów można znaleźć na stronie internetowej miasta w zakładce „Turystyka”.

DOJAZD
PKP, ul. Kolejowa, tel. 18 266 24 31 / MZK, ul. Konfederacji Tatrzańskiej 1a, tel. 18 266 58 82 / Firma Przewozowa – Szwagropol, tel. 12 271 16 50, www.szwagropol.pl  / Majer Bus, tel. 601-348-633, www.majerbus.pl 

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/malopolska/nowy-targ-miasto#sigFreeId292e2f2bf2


mapa_trasNowy Targ jest prawdopodobnie najlepszym miejscem w Małopolsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy o długości 15 km zostały wytyczone na terenach o dużych walorach widokowych, z przepiękną panoramą Tatr i Gorców. Przebiegają przez nowotarskie lotnisko oraz niezwykle urokliwy, zwłaszcza zimą, rezerwat Bór na Czerwonem. Cały dystans trasy biegowej jest oznakowany i utrzymywany przez ratrak wytyczający tory dla biegaczy. 

Nowością tego sezonu będzie trasa biegowa o długości 650 m, która została wytyczona między parkingiem, a dolną stacją wyciągu na Długiej Polanie. Trasa ma możliwość sztucznego dośnieżania na całej długości oraz będzie utrzymywana przez profesjonalne urządzenie frezujące i wyciskające ślady.

Miasto Nowy Targ jest organizatorem Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, w którym udział mogą brać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W 2004 i 2005 roku na starcie stanęła Justyna Kowalczyk, późniejsza mistrzyni olimpijska. Bieg Podhalański został zaplanowany na 7 lutego 2015 r. jako jedna z edycji Pucharu Polski PZN w Biegach Narciarskich. Szczegółowe informacje na www.bieg.nowytarg.pl 

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/malopolska/nowy-targ-miasto#sigFreeId1afd41a09d

herb ntUrząd Miasta
ul. Krzywa 1
34-400 Nowy Targ
tel. 18 261 12 00, fax 18 266 23 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.nowytarg.pl 
www.facebook.com/umnowytarg 

 

mistPunkt Informacji Turystycznej
Rynek 1-Ratusz
tel. 18 266 30 36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.it.nowytarg.pl 

GOPR, Długa Polana, tel. 985, 18 266 59 80Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem