Dolnośląskie

Bielawa to malownicze miasto znajdujące się w centralnej części województwa dolnośląskiego w powiecie dzierżoniowskim. Podstawowym atutem Bielawy jest usytuowanie u podnóża najstarszych gór Europy – Gór Sowich. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegają m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich.
Boguszów-Gorce to urokliwy zakątek Dolnego Śląska. Nieskażona przyroda, cisza, malownicze góry sprzyjają wypoczynkowi, umożliwiając uprawianie różnych form turystyki i sportu. Urozmaicone ukształtowanie terenu sprawia, że panują tu doskonałe warunki do uprawiania biegów, zjazdów, wspinaczki, lotów oraz wypoczynku w bliskim kontakcie z naturą.
Bystrzyca Kłodzka, której powstanie datuje się na XIII w., jest jednym z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska. Kotlina Kłodzka i pobliskie Góry Bystrzyckie z pięknym krajobrazem, którego charakterystycznymi cechami są lasy i rzeki, to miejsce krzyżowania się wielu ścieżek i szlaków turystycznych oraz tras narciarskich, biegowych i zjazdowych.
Duszniki-Zdrój – strefa aktywnej turystyki a zarazem urocza miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, położona w południowej części województwa dolnośląskiego, na
ziemi kłodzkiej. Obejmują swym zasięgiem południowo-zachodnią część Obniżenia Dusznickiego oraz znaczną część Gór Orlickich i Bystrzyckich (530–570 m n.p.m.).
Jedlina-Zdrój – miejscowość uzdrowiskowa położona w pięknej dolinie pomiędzy zalesionymi wzgórzami Kobieli i Rzepiska, w pasmach Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Teren gminy zajmuje obszar ok. 17,5 km², w dolinie rzek: Bystrzycy i Jedlinki.
Gmina Jeżów Sudecki, leży na północ od Kotliny Jeleniogórskiej. Obejmuje osiem miejscowości, a na jej terenie jest Park Krajobrazowy Doliny Bobru z systemami zapór wodnych. Góry Kaczawskie są najbardziej na północ wysuniętą partią gór w Sudetach Zachodnich. Wyznaczają je przede wszystkim ostre uskoki, odcinające wyraźnie poszczególne masywy górskie od otoczenia.
Kamienna Góra leży w województwie dolnośląskim, jest stolicą powiatu kamiennogórskiego.
Położona jest na wysokości 435 – 490 m n.p.m., w Kotlinie Kamiennogórskiej oraz częściowo na stokach Czarnego Lasu i Gór Kruczych w Sudetach Środkowych, nad rzeką Bóbr, u ujścia jego prawego dopływu Zadrny.
Karpacz to miejscowość turystyczno-wypoczynkowa w Karkonoszach, położona u podnóża Śnieżki, nad rzeką Łomnicą. Granice miasta obejmują także najwyższą partię Karkonoszy ze Śnieżką. Początki osadnictwa sięgają XIV/XV w. i są związane z napływem poszukiwaczy złota i kamieni półszlachetnych. Od XVII w. Karpacz był osiedlem tzw. laborantów, ich profesją było zbieranie ziół i przygotowywanie lekarstw.
Kudowa-Zdrój - miasto uzdrowiskowo-turystyczne położone u podnóża Gór Stołowych, na wysokości 388 m n.p.m., nieopodal granicy z Czechami. Oferuje mieszkańcom i gościom bogactwo dziedzictwa kultury materialnej, niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz najwięcej w tej części Polski stałych i sezonowych atrakcji turystycznych.
Lądek-Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk Europy, leży we wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, nad rzeką Białą Lądecką. Miejscowość dzieli się na część miejską pełniącą rolę usługowo-handlową oraz część zdrojową z zakładami przyrodoleczniczymi, sanatoriami, domami wczasowymi, pensjonatami i hotelami.
Gmina Lubawka prawie w całości leży w dorzeczu Bobru, a otaczające ją Góry Krucze, pasmo Zaworów, Grzbiet Lasocki Karkonoszy i Wzgórza Bramy Lubawskiej nadają temu obszarowi charakter śródgórskiego obniżenia. Przełęcz Lubawska (516 m n.p.m.) stanowi granicę pomiędzy Sudetami Zachodnimi i Środkowymi.
Mieroszów położony jest 15 km na południowy zachód od Wałbrzycha, w obniżeniu Mieroszowskim. Stanowi część środkowo-sudeckich Gór Kamiennych, których południowym podnóżem biegnie rozszerzająca się dolina Ścinawki. Od zachodu wznoszą się ściany Zaworów (550–700 m n.p.m.), które są najdalej na północ wysuniętą partią Gór Stołowych.
Gmina Nowa Ruda leży w Sudetach Środkowych u podnóża Gór Sowich, w powiecie kłodzkim. Zachodnia część gminy leży w obrębie Obniżenia Nowej Rudy, które od strony północno-wschodniej graniczy z masywem Gór Sowich, a od południowego zachodu ze Wzgórzami Włodzickimi, dalej z pasmem Gór Stołowych, jedynych w Polsce gór o budowie płytowej.
Pieszyce są jedną z najstarszych miejscowości Przedgórza Sudeckiego. Leżą w Kotlinie Dzierżoniowskiej, u podnóża Gór Sowich, na wysokości 250-550 m n.p.m. Piękne położenie u podnóża Parku Krajobrazowego Gór Sowich sprawia, że jest to ważny ośrodek turystyczny, a zimą doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych.
Gmina Podgórzyn leży w sercu Karkonoszy i odgrywa ważną rolę w rozwoju lokalnej turystyki. Sąsiedztwo Karpacza i Szklarskiej Poręby, położenie na skrzyżowaniu najważniejszych tras komunikacyjnych, wyposażenie w infrastrukturę turystyczną, bliskość granic czeskiej i niemieckiej, dają gminie trzecie miejsce pod względem rozwoju turystycznego w tym regionie.
Ośrodek narciarski SKI & SUN Świeradów Zdrój
Na szczyt Stogu Izerskiego narciarzy wywozi nowoczesna i najbardziej zaawansowana technologicznie kolej gondolowa austriackiego producenta Doppelmayr.
Stronie Śląskie to podgórskie miasteczko, malowniczo położone u podnóża Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich, na wysokości ok. 500 m n.p.m. Gmina leży na obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w powiecie kłodzkim w województwie dolnośląskim.
Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym masywie Śnieżnika. Latem to prawdziwy raj dla rowerzystów i miłośników turystyki górskiej. Zimą ośrodek staje się jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w kraju, prezentujący doskonałą infrastrukturę narciarską i noclegową. Czarna Góra Resort to najlepsze stoki na Dolnym Śląsku, blisko 60 ha atrakcji, komfortowy wypoczynek i pyszne jedzenie.
Świeradów-Zdrój
nazywany jest górskim uzdrowiskiem ponieważ obok swojej bogatej oferty leczniczej, stwarza doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Spotykane tu unikalne połączenie naturalnych zasobów wód radoczynnych, borowiny, lasów świerkowych i niezwykłego położenia, tworzy specyficzny mikroklimat i niepowtarzalną aurę miejscowości, do której zawsze chętnie się wraca.
Szczytna jest położona w Sudetach Środkowych, pomiędzy Górami Stołowymi a Bystrzyckimi i Orlickimi oraz Wzgórzami Lewińskimi, przy międzynarodowej trasie E-67. Jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową, stanowiącą znakomitą bazę wypadową. W mieście i okolicach znajduje się wiele atrakcji historycznych, przyrodniczych i krajobrazowych.
Z jednej strony otoczona Karkonoszami, z drugiej Górami Izerskimi. Malownicza, tajemnicza, pełna aktywnych form wypoczynku. Taka jest Szklarska Poręba – miasto Ducha Gór.
Gmina Walim leżąca w powiecie wałbrzyskim, u podnóża Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m.), jest gminą wiejską z bogatą historią i tradycjami. Jest atrakcyjnie położona, w centrum tajemniczych i nie do końca odkrytych Sudetów. Walorami gminy, oprócz zdecydowanie górskiego klimatu, są duże różnice wzniesień stwarzające piękno krajobrazu.
Oferujemy Państwu profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie. Standardem jest codzienne ich ratrakowanie, w tym również przed każdą jazdą nocną. Sztuczne naśnieżanie pozwoli na zapewnienie pełnej pokrywy śnieżnej oraz gwarantuje jej doskonałe właściwości, które doceni każdy narciarz.
ski pass banerek

Please publish modules in offcanvas position.