Wieliczka

herb_wieliczka.jpg URZĄD MIASTA I GMINY
ul. Powstania Warszawskiego 1
32-020 Wieliczka
tel. 12 278 12 94
fax 12 278 68 60.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wieliczka.eu

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 2 trasyzjazdowe długość 550 m

Gmina Wieliczka leży na południowy-wschód od Krakowa na terenie Podgórza Bocheńskiego i Pogórza Wielickiego. Ma niejednorodne ukształtowanie terenu, od nizinnego na północy gminy, po bardziej urozmaicone na południu. Na pnółnocnym zachodzie gmina graniczy z Krakowem, na zachodzie z gminami Świątniki i Siepraw, na południu z Dobczycami i Gdowem, a wschodnią jej granicę tworzą Biskupice i Niepołomice. Daje jej to funkcję lokalnego węzła komunikacji.  Wieliczka ma dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Przez gminę przechodzą szlaki turystyki pieszej i rowerowej oraz Szlak architektury drewnianej i Szlak Kopalniano-Przemysłowy (szlak techniki). Jest to również najbliżej położony od Krakowa ośrodek narciarski.

NOCLEGI
Gmina oferuje miejsca noclegowe w hotelach, motelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych. Bliższe informacje na ten temat na stronie internetowej gminy.

DOJAZD
Przez Wieliczkę biegnie droga nr 4 z Krakowa do Tarnowa, droga wojewódzka nr 964 oraz droga wojewódzka nr 966.
 

Podstolice-Ski

  • wyciąg orczykowy Tatrapoma, długość 200 m, różnica poziomów 65 m
  • wyciąg orczykowy Tatrapoma, długość 350 m, różnica poziomów 65 m

Nowo powstały stok jest określany jako rodzinny, głównie dla początkujących. System sztucznego dośnieżania, oświetlenie, szkoła narciarska „Fun School” oraz baza gastronomiczna.
Stok oddalony zaledwie 18 km od krakowskiego rynku i 4 km od granicy administracyjnej miasta jest dużą atrakcją dla mieszkańców Wieliczki, Krakowa i okolicznych miejscowości oraz doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby mieć możliwość jazdy na nartach na co dzień, bez konieczności wybierania się na urlop.
www.podstolice-ski.pl/

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem