Jeżów Sudecki

jezow_logo.jpg Urząd Gminy
ul. Długa 63
58-521 Jeżów Sudecki
tel./fax 75 713 22 54
75 713 22 55
75 713 22 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.jezowsudecki.pl
  Jeżów Sudecki nie tylko zimą
gory_latem_logo.jpg

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 5 trasyzjazdowe 3 km

b_120_80_16777215_00_images_stories_polska_dls_jezow_jezow_1.jpgGmina Jeżów Sudecki, leży na północ od Kotliny Jeleniogórskiej. Obejmuje osiem miejscowości, a na jej terenie jest Park Krajobrazowy Doliny Bobru z systemami zapór wodnych. Góry Kaczawskie są najbardziej na północ wysuniętą partią gór w Sudetach Zachodnich. Wyznaczają je przede wszystkim ostre uskoki, odcinające wyraźnie poszczególne masywy górskie od otoczenia. Doliny rzek, wykorzystujące uskoki tektoniczne sprawiają, że są one podzielone na wyodrębnione partie. W dolinach Ochotnicy i Lipki rozciągają się Kopy Chrośnickie, które ku wschodowi przechodzą w masyw Leśnicy (665 m n.p.m.) i Łysej Góry (708 m n.p.m.). To właśnie w tym rejonie są najlepsze warunki narciarskie. Działająca od wielu lat w regionie jeleniogórskim Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy „Aesculap” znalazły w okolicach Łysej Góry, jednego z wyższych szczytów Gór Kaczawskich, świetne miejsce do nauki jazdy na nartach zjazdowych. Ta klubowa góra stała się znana w całej Polsce. Jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu rodzin spędzających tu narciarskie urlopy. Bliskość Jeleniej Góry, z jej szeroką infrastrukturą, jest największym atutem Łysej Góry.

Dojazd
Na terenie gminy funkcjonuje sieć komunikacji miejskiej MZK, PKS, PKP (stacje kolejowe w Jeżowie Sudeckim i Siedlęcinie). Rozbudowana sieć dróg pozwala na swobodną komunikację. Na Łysą Górę istnieje dogodny dojazd samochodami i autobusami.

Noclegi
Liczba miejsc noclegowych 247 (liczne gospodarstwa agroturystyczne)  • Łysa Góra – Dziwiszów – Mikrostacja Sportów Zimowych 6 wyciągów narciarskich, trasy długości 3 km, sztuczne naśnieżanie, oświetlone stoki, pawilony gastronomiczne.
  • Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy „Aesculap”, ul. Wojska Polskiego 18, 58-500 Jelenia Góra, tel./fax 75 764 56 04, Łysa Góra, tel. 75 713 92 00,

Na terenie gminy znajdują się piękne tereny sprzyjające uprawianiu narciarstwa. Działająca od wielu lat w regionie jeleniogórskim Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy „Aesculap” znalazły w okolicach Łysej Góry, jednego z wyższych szczytów Gór Kaczawskich, świetne miejsce do nauki jazdy na nartach zjazdowych. W 1988 r. rozpoczęto budowę mikrostacji, która dzięki wielu staraniom i społecznemu zaangażowaniu działaczy tego klubu rozwija się prężnie do dziś. Podczas swej 35-letniej działalności „Aesculap” dążył usilnie do uzyskania komfortowych warunków kształcenia swoich wychowanków.

Ta klubowa góra stała się znana w całej Polsce. Jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu rodzin, spędzających tu narciarskie urlopy, przyjeżdżających z tak odległych miejscowości, jak Warszawa czy Szczecin, jak i z pobliskiej Jeleniej Góry. Ta bliskość ośrodka miejskiego, z jego szeroką infrastrukturą, jest największym atutem Łysej Góry.

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem