Jedlina Zdrój

jedlina_herb.jpg Urząd Miasta
ul. Poznańska 2
58-330 Jedlina-Zdrój
tel.: 74 845 52 15, 74 845 52 16, 74 88 55 054
fax:74 88 55 269
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.jedlinazdroj.eu
Jedlina-Zdrój nie tylko zimą
gory_latem_logo.jpg

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe długość 1 km

b_150_113_16777215_00_images_stories_polska_dls_jedlina_jedlina.jpgJedlina-Zdrój – miejscowość uzdrowiskowa położona w pięknej dolinie pomiędzy zalesionymi wzgórzami Kobieli i Rzepiska, w pasmach Gór Wałbrzyskich i Gór Sowich. Teren gminy zajmuje obszar ok. 17,5 km², w dolinie rzek: Bystrzycy i Jedlinki. Charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu o dużej różnicy wysokości i znacznym zróżnicowaniu spadków stoków, co stwarza dobre warunki narciarskie.

Jedlina jest uzdrowiskiem od 1723 r., ale już w XVI w. odkryto tu pierwsze źródła wody mineralnej i uznano je za lecznicze. Jedlinę-Zdrój warto przemierzyć szlakiem turystyczno- rekreacyjnym od pl. Zdrojowego, przy którym znajduje się Dom Zdrojowy z XVIII w., przez urokliwe tereny Parku Północnego oraz promenady „Słonecznej”. Ozdobą promenady jest kapliczka NMP wybudowana z lawy wulkanicznej Wezuwiusza, a przy niej kamienne rzeźby i obeliski wtopione w piękną przyrodę. Na uwagę zasługuje kościół z II poł. XIX w., obiekt o ciekawej architekturze neogotyckiej, z wysoką wieżą, z której roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę.„Karolinka”

  • wyciąg talerzykowy, długość 250 m, różnica poziomów 70 m, stok oświetlony, naśnieżany i ratrakowany. Sprzedawane są karnety na bloki zjazdowe.

Przy wyciągu jest kompleks rekreacyjno-sportowy „Czarodziejska Góra Relax” z parkami linowymi, wieżą wspinaczkową, torem saneczkowym, trasą biegów narciarskich. Obiekt posiada także karuzelę, która zimą służy do nauki jazdy na nartach. Działa szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu sportowego. W sezonie narciarskim liczne atrakcje: kuligi, biegi narciarskie, spotkania ze św. Mikołajem, a także mnóstwo ciekawych konkursów.

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem