Kudowa-Zdrój

herb_kudowa Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju
ul. Zdrojowa 24
57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 74 862 17 17
www.kudowa.pl
Punkt Informacji Turystycznej
ul. Zdrojowa 44
tel. 74 866 13 87
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Kudowa-Zdrój nie tylko zimą
gory_latem_logo.jpg
WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE TRASY BIEGOWE
orczyk 2 trasyzjazdowe 750m trasy biegowe 26 km

b_120_80_16777215_00_images_stories_polska_dls_kudowa_zdroj_kudowa_zdroj_1.jpgKudowa-Zdrój - miasto uzdrowiskowo-turystyczne położone u podnóża Gór Stołowych, na wysokości 388 m n.p.m., nieopodal granicy z Czechami. Oferuje mieszkańcom i gościom bogactwo dziedzictwa kultury materialnej, niepowtarzalne walory przyrodnicze oraz najwięcej w tej części Polski stałych i sezonowych atrakcji turystycznych.

Na każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek czeka tutaj Aqua Park–Wodny Świat, Park Linowy oraz liczne szlaki rowerowe i turystyczne. W Kudowie sezon na kulturę i sztukę trwa cały rok. W bogatej ofercie przygotowanej przez miasto znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki, kina, teatru i sztuk plastycznych. Najbardziej renomowaną imprezą muzyczną jest odbywający się w sierpniu Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski, z przeszło 40-letnią tradycją.


Zakwaterowanie
Kudowa-Zdrój oferuje bogatą i zróżnicowaną bazę gastronomiczną i noclegową z możliwością zakwaterowania w hotelach (w tym czterogwiazdkowych), pensjonatach, willach, ośrodkach wypoczynkowych, SPA, gospodarstwach agroturystycznych, schronisku młodzieżowym oraz w licznych kwaterach prywatnych.

Dojazd
Warszawa – 500 km, Poznań – 300 km, Kraków – 350 km, Wrocław – 120 kmWyciągi narciarskie

  1. – długość 200 m, długość zjazdu 450 m
  2. – wyciąg „śnieżne koło”, do zjazdów na specjalnych dętkach lub dla snowboardzistów, długość wyciągu 100 m, długość zjazdu 300 m trasy oświetlone, ratrakowane


Dolina Sportów Zimowych „Pod Świnim Grzbietem” jest położona ok. 1 km od centrum Kudowy-Zdroju, przy drodze do Jakubowic. Wspaniale usytuowana dolina powoduje, że pokrywa śnieżna zalega tutaj bardzo długo, co pozwala amatorom białego szaleństwa dłużej cieszyć się możliwością szusowania. Z górnych stacji wyciągów roztaczają się przepiękne widoki Gór Stołowych. Ośrodek oferuje 2 wyciągi narciarskie: 200-metrowy na północnym stoku Świniego Grzbietu oraz wyciąg „śnieżne koło”, gdzie na specjalnie przygotowanych pojazdach, podobnych do dużych dętek, można mknąć w dół specjalnym torem długości prawie 300 m. To wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. „Śnieżne koło” doskonale nadaje się także do uprawiania snowboardu. W ośrodku znajduje się również  wypożyczalnia sprzętu oraz bar z ciepłymi posiłkami i napojami. Ośrodek czynny jest w godzinach od 10.00 do 21.00 (z przerwą techniczną od 16.00 do 17.00).

Do ośrodka, położonego przy drodze do Jakubowic, można łatwo i bezpiecznie dojechać, samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu ok. 40 m od stoku.

Dolina Sportów Zimowych
ul. Kościuszki 83, 57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 74 866 13 36, 609 18 81 62
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.dolinasportowzimowych.pl


Trasa „Szczeliniec”– Karłów – Pasterka – Krałówek – Droga nad Urwiskiem – Skalne Grzyby – Batorówek – Karłów, dł. trasy 26 km

Dojazd: z Kudowy lub Radkowa autobusem, samochodem trasą nr 387; dojazd z Dusznik Zdroju zimą może nie być możliwy. Parking w Karłowie (obok wypożyczalnia sprzętu narciarskiego). Do trasy można dotrzeć przez przejście graniczne Pasterka – Machovský Krziž (do wsi Pasterka czerwonym szlakiem łącznikowym).

Po czeskiej stronie:

  • z Dobrošova wokół Malinové Góry i Dubovic – dł. trasy 17,5 km
  • szczytami Gór Jastrzębich – dł. trasy 22 km
  • wokół Ostašu – dł. trasy 12 km

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem