Chodzież

chodziez_herb.jpg Urząd Miejski
ul. Paderewskiego 2
64-800 Chodzież
tel. 67 282 71 71
fax 67 282 72 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.chodziez.pl

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe długość 250 m

Chodzież leży w północnej Wielkopolsce. Miejscowość i jej najbliższą okolicę zwykło się określać mianem „Chodzieskiej Szwajcarii”. Przydomek ten, nadany miastu w początkach XIX w., to wynik zachwytu, jaki wzbudzało u przyjezdnych szczególne piękno tutejszego krajobrazu. Wysoczyzna Chodzieska, na której usytuowane jest miasto, styka się z południową krawędzią pradoliny Noteci. Przez mikroregion przebiega szlak wzniesień moreny czołowej, którego kulminacją jest Gontyniec (192 m n.p.m.) najwyższy szczyt północnej Wielkopolski. Unikatowe w tej części kraju ukształtowanie terenu łączy w sobie widoki niemal jak z Podhala z pejzażem pradolin wielkopolskich rzek. W 2003 r. grupa amatorów białego szaleństwa zrzeszyła się w Chodzieskim Towarzystwie Narciarskim i doprowadziła do powstania najdłuższego stoku narciarskiego pomiędzy Bałtykiem a Karkonoszami. Wykorzystano naturalne wzniesienie morenowe – Górę Talerz (132 m n.p.m.), najwyższy szczyt w graniach miasta.

Spora część okolic Chodzieży porośnięta jest gęstym lasem, otaczającym polodowcowe akweny. W granicach administracyjnych miasta znajdują się aż trzy tego typu jeziora – Strzeleckie, Chodziewskie i Karczewnik. Ze względu na szczególną urodę niepowtarzalnego w tej części kraju ukształtowania terenu, okolica została wpisana w obszar chronionego krajobrazu.

Noclegi

Miejsca noclegowe można znaleźć w hotelach, motelu, pensjonacie, schronisku młodzieżowym, informacja www.chodziez.pl

Dojazd

Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne – nitka kolejowa łącząca Śląsk z Wybrzeżem, droga krajowa K-11 łącząca stolicę Wielkopolski ze Szczecinem. W niedalekiej przyszłości w sąsiedztwie Chodzieży zostanie wybudowana kolejna arteria, droga ekspresowa o symbolu S-11, przejmująca ruch z trasy K-11.Wyciąg narciarski

  • wyciąg talerzykowy, długość 200 m
  • trasa narciarska 250 m, całkowita długość stoku 600 m
  • stok sztucznie naśnieżany, ratrakowany, oświetlony

Przy stoku jest ogrodzony parking dla samochodów i taras widokowy, w planach wybudowanie i stworzenie bazy hotelowo-gastronomicznej, wytyczenie tras biegowych, zainstalowanie wyciągu krzesełkowego.

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem