Jacnia w gminie Adamów


Urząd Gminy
Adamów 11b
22-442 Adamów
tel. 84 6186116
84 6186102
www.adamow.eu


 

WYCIĄGI NARCIARSKIE
orczyk 3


Gmina Adamów leży na południe od Zamościa, przy trasie do Krasnobrodu, zajmuje powierzchnię 110,55 km². Ten piękny, choć mało jeszcze znany, obszar Roztocza stanowi doskonały teren do rozwoju turystyki i rekreacji. Jacnia to wieś położona na południowym skraju gminy, nad rzeką Jacynką. W okresie zimowym na stoku narciarskim w Jacni organizowane są Międzygminne Zimowe Igrzyska dla Dzieci, Młodzieży i Mieszkańców Zamojszczyzny.


Stok narciarski w Jacni
Stok narciarski znajduje się Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym, w odległości około 18 km od Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego, trochę dalej od Biłgoraja i Krasnegostawu i ok. 100 km od Lublina. Do stoku jest bardzo dobry dojazd drogą wojewódzką nr 849 od strony Zamościa, 5 km przed Krasnobrodem.

Wyciągi narciarskie

  • wyciąg niskiego prowadzenia liny, przeznaczony szczególnie dla początkujących i dzieci, długość 200 m, trasa narciarska szerokości ok. 60 m, różnica poziomów 30 m, przepustowość 400 os./godz., czas wyjazdu ok. 2 min.
  • wyciąg talerzykowy, długość 460 m, dwie trasy narciarskie, szerokości ok. 30–60 m, różnica poziomów ok. 53 m, przepustowość 900 os./godz., nowoczesny wyciągz bardzo wygodnymi i szybkimi urządzeniami holującymi, czas wyjazdu ok. 2,5 min.
  • wyciąg do snowtubingu, długość 120 m, długość trasy zjazdowej 150 m, różnica poziomów 12 m, przepustowość 200 os./godz., do dyspozycji 20 dętek. Z tej atrakcji może korzystać każdy!

W ośrodku jest wydzielone miejsce dla saneczkarzy i początkujących narciarzy, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę w godzinach wieczornych, a sztuczne naśnieżanie i ratrakowanie tras zapewnia komfort jazdy. Bezpośrednio przy stoku są duże parkingi, z atrakcyjnym parkingiem górnym dostępnym dla samochodów wyposażonych w łańcuchy śniegowe lub napęd 4x4. Przy wyciągach znajduje się drewniana karczma, jest możliwość organizowania ogniska, a w okolicznych  lasach i pośród pól można urządzić kulig. Bezpośrednia okolica stoku to piękne tereny spacerowe doskonale nadające się dla miłośników narciarstwa biegowego. Aktualne informacje o  warunkach narciarskich na stronie www.jacnia.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ski pass banerek

Please publish modules in offcanvas position.