Czechy


Ośrodek narciarski SKiMU znajduje się na obszarze miejscowości Malá Úpa we wschodniej części Karkonoszy, blisko granicy z Polską. Dzięki położeniu dolnej stacji narciarskiej ośrodka na wysokości ponad 1000 m n.p.m., sztucznemu zaśnieżaniu całości tras oraz doskonałej pracy ratraków, ośrodek może zaoferować dobre warunki narciarskie przez całą zimę.
Ośrodek Paseky nad Jizerou położony jest w zachodniej części Karkonoszy, niedaleko Gór Jizerskich. Obszar leży na rozległych stokach Hořenska, około 5 km od ośrodka Rokytnice nad Jizerou. Do dyspozycji narciarzy jest ogółem 5 wyciągów narciarskich, w tym 4-osobowa kolej linowa.
Harrachov - centrum zimowego szaleństwa dla każdego / dla rodzin z dziećmi i dla grona przyjaciół.
Ośrodek z dużą tradycją sportów zimowych znajduje się w zachodniej części Karkonoszy i słynie między innymi z wyjątkowego areału skoczni, w którym dominuje słynny Mamut.

KEBRLAK - Skiareál Vrchlabí - Kněžický vrch znajduje się 400 m od centrum Vrchlabí (przy obwodnicy Pragi - Špindlerův Mlýn). Ośrodek istnieje od 1992 roku i w ostatnich latach przeszedł wiele zmian i modernizacji.

Tags:
Bílá – ośrodek sportów zimowych, leży w przepięknej dolinie rzeki Bílá Ostravice na wysokościach od 518 do 774 m n.p.m. Do ośrodka łatwo dojechać trasą nr 56, która prowadzi przez Frýdlant nad Ostravicą. Bilá ma znakomite położenie, oddalona jest 30 km od miasta Frýdek - Místek i 55 km od Ostrawy.
SKIRESORT Bukova Hora łączy SKI PARK Červena Voda i SKI PARK Čenkovice. To najlepszy teren zarówno dla miłośników carvingu, jak i dla rodzin z dziećmi oraz narciarzy początkujących. Oba ośrodki łączą dwa przejazdy (trawersy).
Ośrodek narciarski Červenohorské sedlo jest jednym z bardziej znanych ośrodków narciarstwa zjazdowego na północnych Morawach. Jest znanym miejscem skrzyżowania zimowych i letnich tras turystycznych. Ośrodek jest położony na wysokości 1013 m n.p.m. Trasy narciarskie w ośrodku są na wysokości od 862 do 1164 m n.p.m.
Oferuje narciarzom jeden karnet na 6 tras zjazdowych o różnym poziome trudności. Odpowiednią pokrywę śnieżną zapewnia wydajny system naśnieżania. W dwóch połączonych ze sobą ośrodkach znajduje się w sumie 7 wyciągów narciarskich i nowa czteroosobowa kolejka krzesełkowa.
Nowoczesny ośrodek narciarski SKIPARK Filipovice znajduje się na malowniczym pogórzu Jesioników. Leży u stóp Červenohorského sedla, bezpośrednio przy głównej drodze, 10 km od Jeseníka i 28 km od przejścia granicznego z Polską.
Říčky v Orlických horách (740-992 m n.p.m.) to ośrodek narciarski położony na południowo-wschodnich stokach szczytu Zakletý (991 m n.p.m.) należący do Ski klub Ústí nad Orlicí. Dzięki dobremu technicznemu wyposażeniu zapewnia najdłuższe i najpiękniejsze trasy narciarskie w Górach Orlickich i jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków w Czechach.

Ośrodek narciarski Bedřichov znajduje się w środkowej części Gór Izerskich. Można tu jeździć na nartach na szerokich stokach o średnim i łatwym stopniu trudności i całkowitej długości 4,5 km. Dzięki temu trasy te są odpowiednie szczególnie dla rodzin z dziećmi i uczestników kursów narciarskich.

Centrum sportów zimowych Severák leży na wysokościach 700-804 m n.p.m., niedaleko miejscowości Jablonec nad Nisou. Jest to najzimniejsze miejsce w Górach Izerskich (Jizerských horách).
Tanvaldský Špičák to największy ośrodek narciarski w Górach Izerskich (Jizerských horách), który oferuje ponad 8 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności, sztucznie dośnieżanych na całej długości.
SkiResort ČERNÁ HORA – PEC składa się z pięciu ośrodków narciarskich. Dwa największe z nich połączone są od ubiegłego roku ze sobą trasami narciarskimi oraz specjalnymi ratrakami SkiTour kursującymi na odcinku 3,5 km i transportującymi narciarzy między ośrodkami w ciągu paru minut.

Ośrodek narciarski Kouty należy do najjaśniejszych gwiazd na niebie czeskich ośrodków. Na początku ośrodek oferował wyłącznie sportowe, ostre trasy narciarskie, a ostatnio dodał nową niebieską, najdłuższą trasę na Morawach, która na pewno ucieszy rodziny z dziećmi i średnio zaawansowanych narciarzy.

Ośrodek narciarski Příčná znajduje się na skraju miasta Zlaté Hory na północnym podnóżu Příčnej hory (975 m n. m.) na wysokości 480 - 654 m n.p.m. Nowa czteroosobowa kolej DOPPELMAYR z pasem rozbiegowym, o długości 1350 m, ma przepustowość 2400 os./godz.
Ośrodek narciarski SKI Karlov jest położony na wysokości 650 do 950 m n.p.m. w jednym z największych regionów narciarskich w Republice Czeskiej, bezpośrednio w sercu Jesioników. W narciarskim regionie jest do dyspozycji ogółem 18 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności (niebieska, czerwona, czarna) o całkowitej długości ok. 12 km.
Skitech Kunčice to ośrodek narciarski położony 6 km od nowego przejścia granicznego Nowa Morawa - Staré Město, 15 km na południe od Lądka-Zdroju. Leży u podnóża masywu Králicki Sněžník na wysokości 650-850 m n.p.m., w spokojnej górskiej miejscowości Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem.
Vitkovice w Karkonoszach leżą we wschodniej części Libereckiego kraju na wysokości 683 m n.p.m.. Punktem orientacyjnym na tym terenie jest góra Kotel (Kocioł) położona na wysokości 1435 m n.p.m.
Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn to narciarski raj u podnóża Karkonoszy, najwyższych czeskich gór. To górskie miasteczko pełne zabawy oraz samo centrum sportów zimowych to Cel dla tysięcy narciarzy i snowboardzistów.
Rokytnice nad Jizerou to znany ośrodek narciarski zachodnich Karkonoszy. Największym operatorem sprzętu narciarskiego w Rokytnicach nad Jizerou jest Spartak Rokytnice, który jest właścicielem ośrodków narciarskich Horni Domky i Studenov.
Ještěd jest nowoczesnym ośrodkiem narciarskim położonym blisko miasta Liberec na południu Czech. Ośrodek jest łatwo dostępny dzięki komunikacji publicznej, ma doskonałe, szybkie połączenie z Pragą i Děčínem.
Ośrodek narciarski Dolní Morava (740– 1140 m n.p.m.) jest położony niedaleko czesko-polskiej granicy, w pobliżu miasta Kraliky i przejścia granicznego Boboszów. Znajduje się w przepięknej górskiej dolinie, pod szczytem Śnieżnika (1424 m n.p.m.).

Please publish modules in offcanvas position.