Myślenice


Myślenice

Urząd Miasta i Gminy
Rynek 8/9
32-400 Myślenice
tel. 12 639 23 00
fax 12 639 23 05
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.myslenice.pl

Stacja Narciarska Myślenice
ul. Jodłowa 1 F
32-400 Myślenice
tel:  509 300 914
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.myslenice.koninki.pl

GPS: N 49º56’24.72”  E 19º56’57.26”
ico-kamera

Sprawdź ceny karnetów
WYCIĄGI NARCIARSKIE
TRASY ZJAZDOWE
MAPA
1 orczyk 2
trasyzjazdowe 2,2 km


Malowniczo położone nad rzeką Rabą Myślenice to doskonała propozycja na zimowe wyjazdy. Na miłośników białego szaleństwa – zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, w dzielnicy wypoczynkowej Zarabie, czeka profesjonalnie przygotowany i zagospodarowany stok. W kompleksie, każdy amator dwóch czy jednej deski znajdzie: doskonałe warunki narciarskie na oświetlonych, ratrakowanych i sztucznie naśnieżnych stokach, wypożyczalnię i serwis oraz szkółkę narciarską. Na szczyt wyjechać można 4-osobową kanapą, a na górze posilić się w karczmie, jak również poszaleć w snowparku.

Po zejściu ze stoku zarówno dla aktywnych jak i dla pragnących relaksu po intensywnym dniu, czeka ze swoją ofertą Centrum Sportu i Rekreacji. W jego obrębie znajduje się hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią, salka do sportów walki, profesjonalna strzelnica sportowa oraz centrum SPA.

Spacerując parkiem z Zarabia można udać się do centrum miasta, zwiedzić urokliwy rynek wraz z zabytkową zabudową, jak również poznać wiele historycznych miejsc. Stamtąd już niedaleko do centrum wodnego AQUARIUS, gdzie znajdują się basen pływacki i rekreacyjny, sauna, jaccuzi oraz wiele innych atrakcji.Wyciągi narciarskie

UWAGA! Stacja Narciarska Myślenice tymczasowo zawiesiła swoją działalność (do odwołania).

DWIE STACJE - WSPÓLNY KARNET KONINKI-MYŚLENICE

Stacja Narciarska Myślenice zaprasza!
 • tylko 30 km od Krakowa
 • oświetlone stoki
 • zmodernizowany stok nr 1 o długości 850 m
 • stok nr 2 o długości 1100 m
 • stok nr 3 o długości 200 m
 • nowy stok nr 4 dla początkujących adeptów narciarstwa zlokalizowany przy dolnej stacji kolei
 • snowpark
 • karczma na Górze Chełm
 • parking
Wyciągi narciarskie
 • kolej krzesełkowa 4-osobowa, 950 m, przepustowość 2397 os./godz.
 • wyciąg orczykowy, długość 150 m, przepustowość 900 os./godz.
 • wyciąg orczykowy dla dzieci, długość 20 m

Trasy zjazdowe
 • STOK 1, długość 850 m, szerokość 100 m, średni stopień nachylenia 32%, stok sztucznie śnieżony, ratrakowany, oświetlony
 • STOK 2 z nartostradą, długość 1100 m wraz z nartostradą, szerokość 60–100 m, średni stopień nachylenia 35%
 • STOK 3 dla początkujących, długość 200 m, szerokość 50 m, średni stopień nachylenia 16%
 • STOK 4 dla dzieci przy dolnej stacji, długość 20 m, szerokość 15 m, średni stopień nachylenia 5%
Stoki są sztucznie dośnieżane, ratrakowane i oświetlone. W ośrodku działają: wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego, sklep sportowy, szkółka narciarska, karczma regionalna, punkty małej gastronomii.Góra Chełm
Raj dla narciarzy i rowerzystów
Atrakcją gminy jest najdłuższa w Polsce, jednoodcinkowa, krzesełkowa kolej na górę Chełm, czynna przez cały rok. Kilkanaście minut obcowania z ciszą lasu i śpiewem ptaków, prowadzi nad Rezerwatem Bluszczu na szczyt Chełmu. Kolejka służy także miłośnikom rowerów, szukającym mocnych wrażeń na rowerowej trasie zjazdowej (down-hill), a także tym, którzy chcą pojeździć rekreacyjnie korzystając z blisko 28 km znakowanych tras rowerowych. Na szczycie Chełmu plac zabaw dla dzieci, a także karczma regionalna z pięknym widokiem na miasto. Z wieży widokowej na szczycie podziwiać możemy panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców, a przy sprzyjających warunkach Tatry i Kraków. W pobliżu wieży grill-bar. Kto chętny może rozpalić ognisko i upiec kiełbaskę. Jest to także doskonały punkt wypadowy w głąb Beskidu. Polecamy wycieczkę z noclegiem do schroniska Kudłacze (spacerkiem ze szczytu ok. 2,5 godz.). Dzięki uruchomionej w 2006 r. nowoczesnej stacji narciarskiej na Górze Chełm, Myślenice zyskały miano położonego najbliżej Krakowa centrum sportów zimowych.

Stacja Narciarska – Góra Chełm w Myślenicach ma szansę stać się konkurencją względem dalej położonych  tego typu ośrodków na południu województwa małopolskiego i śląskiego. Jednym z głównych atutów jest fakt, iż jest oddalona tylko o 25 km od Krakowa, prowadzi do niej droga ekspresowa, a czas dojazdu w zimie nie przekracza 30 minut. Odległość od drogi ekspresowej, dwupasmowej „zakopianki” do dolnej stacji kolei linowej wynosi 0,5 km. Taka lokalizacja spowoduje, że ośrodek stanie się głównym celem szybkich, krótkich wyjazdów środowiska aglomeracji krakowskiej. Dodatkowo sprzyjają temu oświetlone i sztucznie naśnieżone stoki, które przedłużają pracę stacji aż do późnych godzin nocnych. Potencjalny klient nawet po skończonej pracy może w ciągu 30 min dotrzeć do naszej stacji narciarskiej, by poszaleć na stoku.


Please publish modules in offcanvas position.