Czarna

Urząd Gminy
38-710 Czarna
tel. 013 461 90 09
013 461 90 44
fax.013 461 92 33
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.czarna.pl


WYCIĄGI NARCIARSKIE
TRASY ZJAZDOWE
orczyk 2
trasyzjazdowe długość 600 m

{tab=Informacje}

Czarna to jedna z najpiękniejszych miejscowości w Bieszczadach Zachodnich. Gmina Czarna położona w dolinach potoku Czarnego i Głuchego, pomiędzy pasmem Otrytu (939 m n.p.m.) i Żukowa (725 m n.p.m.). Pasma górskie Otrytu, Ostrego, Żukowa i wyznaczone na nich szlaki turystyczne stwarzają wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, konnej, rowerowej, a zimą – narciarskiej. Wyróżnia się łagodnym mikroklimatem. Śnieg utrzymuje się w tych rejonach do kwietnia.

Gmina na dużej przestrzeni posiada dostęp do Zalewu Solińskiego. Jest to gmina górska, o charakterze rolno-leśnym, dbająca o rozwój turystyki i agroturystyki. Brak tu zakładów przemysłowych, a więc jest jedną z niewielu o nieskażonym środowisku. Sprzyja to rozwojowi rolnictwa ekologicznego, produkcji zdrowej żywności, a przede wszystkim wypoczynkowi w naturalnym, czystym środowisku. Rozległe kompleksy leśne, oaza ciszy zachęcają do wypoczynku w tych okolicach. Dają możliwość polowań. Gmina dysponuje kilkoma stadninami koni na swym terenie – Polana, Rabe, Lipie. Krajobraz gminy urozmaica sześć zabytkowych cerkwi, z których pięć można zwiedzać, jako czynne kościoły rzymsko-katolickie. Do zwiedzania udostępniana jest również kopalnia ropy naftowej w Czarnej, sukcesywnie likwidowana.

Noclegi
Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Czarna, www.ckrczarna.pl
Gospodarstwa agroturystyczne w Czarnej, Polanie, Rabem, Żłobku
Informacja o bazie noclegowej na www.czarna.bieszczady.pl

{tab=Wyciągi narciarskie}

Wyciągi narciarskie

Polana
  • wyciąg orczykowy, długość 300 m, trasa średnio trudna. Własność: Urząd Gminy w Czarnej
Czarna
  • wyciąg orczykowy, długość 300 m, trasa średnio trudna. Własność: Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Czarna

Inne formy rekreacji zimowej
  • CKR Czarna oferuje przejażdżki skuterami śnieżnymi oraz kuligi zaprzęgami konnymi
  • gospodarstwa agroturystyczne organizują dla swych gości kuligi zaprzęgami konnymi
  • możliwość uprawiania wędrówek narciarskich na szlakach turystycznych o różnym stopniu trudności, również biegów narciarskich.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.