W ośrodkach Grupy PKL trwa przygotowanie do sezonu zimowego i naśnieżanie tras.


W ośrodkach Grupy PKL trwa przygotowanie do sezonu zimowego i naśnieżanie tras.


Armatki do naśnieżania stoków w ośrodkach Polskich Kolei Linowych pracują, co oznacza, że sezon zimowy jest coraz bliżej. Narciarze i snowboardziści jak co roku mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane trasy, slalomy z pomiarem czasu, pomoc instruktorów i kartę PKLpass. Zgodnie z wymogami i zasadami sanitarnymi, PKL zadbały w swoich ośrodkach o bezpieczeństwo narciarzy i pracowników.

Ujemne temperatury na Podhalu, w Pieninach i Beskidach pozwoliły na pierwsze naśnieżanie tras narciarskich w ośrodkach Grupy PKL. Już od kilku dni na Palenicy, Gubałówce i Jaworzynie Krynickiej trwa śnieżenie i prowadzone są przygotowania do rozpoczęcia sezonu zimowego. Co oferują tej zimy ośrodki Polskich Kolei Linowych? – Proponujemy narciarzom trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, które cieszą się stałą popularnością wśród zimowych turystów – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Palenica i Jaworzyna Krynicka z indywidualnym pomiarem czasu

Ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy zaczął śnieżenie od sportowej trasy Palenica I i Polany Szafranówki. W sezonie zimowym narciarze na Palenicy będą mogli skorzystać ze slalomu z indywidualnym pomiarem czasu. Czynna będzie kolej krzesełkowa, wyciągi orczykowe i trasy narciarskie, zarówno dla rodzin, początkujących narciarzy jak i zawodników trenujących wyczynowo. Trasy sportowe ośrodka PKL Palenica w Szczawnicy oraz Jaworzyny Krynickiej będą gościć zimą młodych zawodników programu PolSKI Mistrz, którego celem jest rozwój umiejętności sportowych dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce udzielane przez PFR i Grupę PKL.

997ccade89a8f47736acf96c726ac398

W tym sezonie Jaworzyna Krynicka, oprócz 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności, udostępni zupełnie nowe miejsce dla szkolenia najmłodszych oraz początkujących narciarzy. Przy dolnej stacji kolei gondolowej otwarty zostanie tzw. wyciąg taśmowy ułatwiający dzieciom korzystanie z trasy i stawianie pierwszych kroków na nartach. W tym roku szkoła narciarska Jaworzyna Ski & Snowboard przygotowała też nowy program szkoleniowy, a na każdego, kto chciałby sprawdzić swoje umiejętności, czekać będzie przy dolnej stacji slalom z pomiarem czasu.

Gubałówka z nową szkołą narciarską i Krainą Światła

Tej zimy, zarówno amatorzy narciarstwa, jak i zawodnicy objęci programem PolSKI Mistrz, będą mogli trenować na dedykowanych trasach slalomowych na Górnej Polanie Gubałówki. Otwarta będzie też nowa szkoła narciarska. Poprowadzi ją razem z PKL Andrzej Bachleda-Curuś, jeden z najlepszych polskich narciarzy alpejskich, olimpijczyk z Nagano i Salt Lake City, trzykrotny mistrz Polski, znany również ze swoich muzycznych pasji.
Po zmroku wszyscy odwiedzający Gubałówkę będą mogli podziwiać Krainę Światła, która również tej zimy przyciągać będzie turystów chętnych do obejrzenia iluminacji świetlnych złożonych z ponad miliona ledowych, ekologicznych lampek. Instalacja na nowym, wyremontowanym deptaku, będzie otwarta przed świętami Bożego Narodzenia nawiązując swym charakterem do regionu Podhala i klimatu świąt.

Bezpieczni na stokach

Wszystkie ośrodki PKL pracują w reżimie sanitarnym dostosowywanym na bieżąco do aktualnych wymogów. – Po konsultacjach branży narciarskiej z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowane zostały uzgodnienia i zasady funkcjonowania ośrodków w okresie zimowych w reżimie sanitarnym. Już od wiosny w PKL stosujemy zasady i wytyczne uzgodnione z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zakopanem, by chronić klientów i pracowników naszych ośrodków. Podobnie będzie w sezonie zimowym, który jest przed nami – podkreśla Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Wszelkie powierzchnie wspólne w ośrodkach turystycznych PKL są dezynfekowane, a płyny do dezynfekcji rąk dostępne są w wyznaczonych miejscach. Dezynfekcji poddawane będą zimą również koleje krzesełkowe oraz sprzęt narciarski w wypożyczalniach PKL. - Wymogi uzgodnione z GIS i Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii pozwolą na dodatkowe zabezpieczenie narciarzy i turystów. Na stokach przed transmisją koronawirusa chroni nas już między innymi sam podstawowy strój i wyposażenie narciarza czy snowboardzisty: kominiarki, rękawiczki czy gogle, które w dużym stopniu, podobnie jak maseczki, ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów, chroniąc nas i innych. Już sam sprzęt, jaki mamy ze sobą na stoku, powoduje naturalne wymuszenie dystansu. Pamiętajmy jednak o samodyscyplinie, zachowaniu bezpiecznego dystansu zarówno na stoku, przed skorzystaniem z przejazdu koleją krzesełkową czy wyciągami, jak i w budynkach ośrodków narciarskich – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL.

Polskie Koleje Linowe rekomendują też zakup biletów i skipassów, czyli karnetów PKLpass w internecie. Wszelkie aktualne informacje dotyczące otwarcia ośrodków i tras narciarskich można śledzić na stronie www.pkl.pl oraz kanałach ośrodków w mediach społecznościowych.

Autorem  zdjęć jest Bartek Jurecki.

________________________________________________________________________________
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które mogą posługiwać się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.