Stań do wyścigu na Kasprowy Wierch z Andrzejem Bargielem


Stań do wyścigu na Kasprowy Wierch z Andrzejem Bargielem

14 marca podczas wyścigu Red Bull Szybka Tura, fani skitouringu i splitboardu zmierzą się ze skialpinistą i himalaistą Andrzejem Bargielem. Rywalizacja odbędzie się na szczyt najwyżej położonego ośrodka narciarskiego w Polsce – PKL Kasprowy Wierch. Zawodnicy wystartują z Kuźnic w pobliżu dolnej stacji kolei, podejdą szlakiem przez Dolinę Goryczkową i zjadą w stronę mety na Kalatówkach. Pół godziny po nich wyruszy Andrzej Bargiel. Kto będzie szybszy? Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, ufundowane między innymi przez PKL. Zapisy wciąż trwają.

02ad3b0d3bd7559cc785b67093e88589

Uczestnicy tego niecodziennego wyścigu mają do pokonania 10,5 km trasę z przewyższeniem sięgającym tysiąca metrów. Fani skitouringu i splitboardu wystartują w Kuźnicach, by jak najszybciej pokonać trasę na szczyt Kasprowego Wierchu i zjechać na Kalatówki. Pół godziny po nich wyruszy Andrzej Bargiel - pierwszy człowiek w historii, który zjechał na nartach z K2 oraz Broad Peak. Andrzej spróbuje dogonić uczestników wyścigu. Bez względu na to, czy mu się uda, każdy, kto dotrze na metę w limicie czasu, będzie sklasyfikowany. Najlepsi i najszybsi zawodnicy powalczą o nagrody.

Na odcinku trasy w Kotle Goryczkowym na uczestników czeka szybkościowy pomiar prędkości. Dla trzech najszybszych osób na tym odcinku Polskie Koleje Linowe, jako jeden z partnerów wydarzenia, ufundowały nagrody specjalne.

– Wspieramy inicjatywy, które promują sport i aktywności górskie, dlatego przyłączyliśmy się do wydarzenia Red Bull Szybka Tura. Chcemy docenić zawodników – dla trzech najszybszych na premii szybkościowej PKL Kasprowy Wierch w Dolinie Goryczkowej przygotowaliśmy nagrody specjalne. Są nimi nagrody pieniężne wraz z voucherem do wykorzystania w sklepie firmowym PKL Kasprowy Wierch – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

Red Bull Szybka Tura to okazja do aktywnego spędzenia czasu i dobrej zabawy, ale także do przypominania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w górach, które propagują PKL w partnerstwie z TOPR i TPN w akcji Odpowiedzialnie w góry! Trasa wyścigu poprowadzona będzie po wyznaczonym szlaku z poszanowaniem przyrody i zasad panujących w Tatrzańskim Parku Narodowym. Po sportowych zmaganiach uczestnicy Red Bull Szybka Tura będą mogą wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym z Andrzejem Bargielem i Janem Krzeptowskim- Sabałą z TPN na temat bezpieczeństwa i ekologii w górach.
Więcej na temat akcji edukacyjnej oraz porady ekspertów na temat bezpieczeństwa i właściwego przygotowania do wyprawy w góry można znaleźć na stronie www.odpowiedzialniewgory.pl i w mediach społecznościowych akcji. Szczegółowe informacje na temat wyścigu Red Bull Szybka Tura i zapisy dostępne są na stronie: www.redbull.pl/szybkatura.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.