Slalom Gigant Górników o Puchar Ministra Gawędy


Slalom Gigant Górników o Puchar Ministra Gawędy

W sobotę 29 lutego 2020 r. na Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle odbędą się zawody branży górniczej w slalomie gigancie. Zgromadzą wielu przedstawicieli branży oraz władz. Zaproszenia otrzymali m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Adam Gawęda, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, dyrektorzy kopalń oraz kluczowe postacie z sektora górniczego. Pełnomocnik Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych - Adam Gawęda objął tegoroczną edycję honorowym patronatem. Jego puchar jest główną nagrodą w tegorocznych zawodach. Organizatorem wydarzenia jest Nadwiślańska Agencja Turystyczna Sp. z o.o.

 

W turnieju udział weźmie ponad 250 zawodników reprezentujących 25 drużyn z kopalń należących do PGG S.A. i JSW S.A. oraz partnerów wydarzenia. Na stoku zawalczą górnicy z KWK „Bolesław Śmiały”, KWK „Piast Ziemowit”, KWK ROW, KWK „Murcki-Staszic”, KWK „Mysłowice Wesoła”, KWK „Sośnica”, KWK „Wujek”, KWK „Borynia – Zofiówka – Jastrzębie”, KWK „Knurów Szczygłowice”, KWK „Pniówek”, KWK „Budryk”, KWK „Jastrzębie – Bzie”.

Puchar Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego trafi do drużyny, która wykaże się najlepszymi wynikami i zajmie w zawodach I miejsce. Dla drużyn, które także trafią na podium, Puchary przygotowali: Prezes Holdingu KW [II miejsce] oraz Prezes PGG  [III miejsce]. W dodatkowych kategoriach nagrodami będą Puchar Burmistrza Miasta Wisła oraz Puchar Prezesa NAT wzbogacone o tygodniowe wczasy w obiektach sieci NAT, a także Puchar Sponsora wraz z całodziennym karnetem na SN Cieńków.

Branża górnicza jest dla nas istotna, chociażby ze względu na historyczne uwarunkowania naszej Spółki. – mówi Lucjan Karasiewicz, Prezes Zarządu Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o., do której należy Stacja Narciarska Cieńków ­– Zawody dla niej organizujemy na Cieńkowie już od kilku lat. Zawsze jest to duża impreza, łącząca przedstawicieli środowiska górniczego każdego szczebla. 
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.