Sezon narciarski w Małopolsce rozpoczęty! Tu cieszyć się można zimą najdłużej!


Sezon narciarski w Małopolsce rozpoczęty! Tu cieszyć się można zimą najdłużej!


Ruszyły już pierwsze stacje narciarskie. Małopolska to ponad 150 km tras narciarskich, blisko 60 stacji i ośrodków narciarskich, trasy biegowe, szlaki zimowych wypraw, psie zaprzęgi, kuligi i dziesiątki zimowych aktywności z basenami termalnymi na czele. Tu zima trwa najdłużej. I to tu odbywają się obchody Światowego Dnia Śniegu. Zima w Małopolsce to również niespotykana nigdzie indziej atmosfera i pieczołowicie pielęgnowane tradycje.

zima widoki
Kalendarzowa zima trwa od 21 grudnia do 20 marca. Klimatycznie to czas, gdy średnia temperatura doby mieści się w przedziale od 5 do 0 stopni C. Zima w Małopolsce jest najbardziej zimowa! W Zakopanem taki czas zaczyna się już pod koniec listopada, w samych Tatrach nawet pod koniec października. Klimatyczna wiosna przychodzi w Tatry dopiero na początku maja. Również w niektórych pasmach górskich Małopolski, zimowy czas jest przedłużony. Na przykład na Turbaczu średnia temperatura roczna wynosi tylko 4 stopnie C, śnieg ma nawet półtora metra grubości i utrzymuje się do 140 dni w roku! Znacznie dłużej leży też na Mogielicy w Beskidzie Wyspowym, Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, szczytach Trzech Koron, czy w Beskidzie Niskim. 

O największych zimowych atrakcjach Małopolski:

https://visitmalopolska.pl/pl_PL/-/zima-w-malopolsce?redirect=https%3A%2F%2Fvisitmalopolska.pl%2Fpl_PL%2Fstrona-glowna%3Fp_p_id%3D3%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dmaximized%26p_p_mode%3Dview%26_3_search.y%3D11%26_3_keywords%3Dzima%26_3_search.x%3D13%26_3_groupId%3D0%26_3_struts_action%3D%252Fsearch%252Fsearch&inheritRedirect=true

Visitmalopolska.pl – najwszechstronniejszy i najpełniejszy portal turystyczny o Małopolsce

Żródło: Archiwum UMWM, Visitmalopolska.pl
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.