Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy


Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch - trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej otwarta dla narciarzy

Zima wraca na Kasprowy Wierch! Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym od 12 stycznia narciarze będą mogli ponownie korzystać z trasy w Dolinie Gąsienicowej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch.

Ostatnie cieplejsze dni w górach oraz na południu Polski były przyczyną zmniejszenia się pokrywy śnieżnej oraz poskutkowały zamknięciem trasy narciarskiej w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Na szczęście zima wraca w Tatry i po korzystnych warunkach atmosferycznych oraz zaangażowaniu pracowników PKL narciarze ponownie będą mogli szusować na Kasprowym Wierchu. Trasa w Dolinie Gąsienicowej od 12 stycznia zostanie udostępniona narciarzom.

- Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, dlatego decyzja o zamknięciu i otwarciu tras wynika z warunków pogodowych, które rządzą się swoimi prawami. Każdorazowo trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej odbierane są przez TOPR i TPN i od tych decyzji uzależniona jest możliwość ich otwarcia przez PKL. Na Kasprowym Wierchu ponownie warunki są dobre co oznacza, że zapraszamy narciarzy do jazdy na trasie w Dolinie Gąsienicowej – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. operacyjno-technicznych PKL.

image processing20220110 2340748 1danb9t
PKL Kasprowy Wierch

Aktualne informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras narciarskich na Kasprowym Wierchu można sprawdzać na stronie PKL.

Gubałówka nie tylko dla narciarzy

Osoby odwiedzające zimą Zakopane mogą aktywnie spędzić czas również na Gubałówce i skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym.

Na turystów spragnionych adrenaliny w ośrodku PKL Gubałówka czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei na Gubałówkę. Dodatkowo wzniesienie jest idealnym miejscem, by podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopane, które z Gubałówki wygląda spektakularnie.

image processing20220105 2255491 4o9i1c
Gubałówka - Kraina Światła

Trasy narciarskie na Palenicy

W Szczawnicy narciarze mogą spróbować swoich sił na trasach o różnym stopniu zaawansowania. Od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2. Dodatkowo PKL dla osób odwiedzających ośrodek narciarzy PKL Palenica przygotowały 20% zniżki na zakup skipassów dla zarejestrowanych użytkowników sklepu internetowego. O aktualnych promocjach na skipassów oraz godzinach otwarcia tras narciarskich w ośrodku można dowiedzieć się na stronie PKL.

image processing20220105 2257294 17g0udl
PKL Palenica

Białe szaleństwo na Jaworzynie Krynickiej

Miłośnicy narciarstwa i snowboardu w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka będą mogli skorzystać z udostępnionych tras: głównej o długości 2600 m, trasy nr 2 o długości 900 m, trasy nr 3 o długości 700 m oraz trasy nr 6 o długości 1050 m, która dostępna jest także po zmroku. Najmłodsi amatorzy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich sił na wyciągu szkoleniowym Żółwik. Osoby nieposiadające swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol.

image processing20220105 2254660 125rgtl
PKL Jaworzyna Krynicka

Mosorny Groń czeka na narciarzy

W ośrodku na Mosornym Groniu narciarze mogą skorzystać z 1,5 km trasa. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i oświetlony na całej długości, co oznacza, że amatorzy sportów zimowych mogą z niego korzystać również w godzinach wieczornych.

image processing20220105 2255491 t796ly
PKL Mosorny Groń

Zimowe szaleństwo na Górze Żar

Ośrodek PKL Góra Żar narciarzom oferuje trasę zjazdową o długości 1600 m. Łagodna część trasy wynosi 300 m długości i znajduje się w górnym odcinku. W tym sezonie zimowym można również skorzystać z nowego wyciągu orczykowego o długości 600 m, obsługujący dodatkowo narciarzy i snowboardzistów w środkowej części trasy.

image processing20220105 2257791 1p3po8x
PKL Góra Żar

PKL Bezpieczny adres

Ośrodki i koleje Grupy PKL działają w reżimie sanitarnym dostosowanym do aktualnych wymogów. Klientów i pracowników obowiązuje zasłanianie nosa i ust, zachowanie wymaganego dystansu i dezynfekcja rąk. W ośrodkach PKL prowadzona jest regularnie dezynfekcja powierzchni wspólnych, wagonów, biletomatów, terminali płatniczych. PKL rekomenduje rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę poprzez sklep internetowy PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.