PKL zapraszają na Kasprowy Wierch. Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej udostępniona dla narciarzy


PKL zapraszają na Kasprowy Wierch. Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej udostępniona dla narciarzy


Narciarze i snowboardziści – szukający nie tylko wyśmienitych tras zjazdowych, ale i wyjątkowych miejsc pod względem widokowym – będą mogli poszusować na obu wysokogórskich trasach narciarskich w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. W najbliższy weekend Polskie Koleje Linowe udostępnią trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej.

Sezon zimowy w górach trwa, a miłośnicy sportów zimowych mogą rozwijać swoje narciarskie pasje na trasach Kasprowego Wierchu.

- Zima w górach trwa w pełni, a na trasach narciarskich panują fantastyczne warunki. Dzięki intensywnym opadom śniegu, sprzyjającej aurze oraz zaangażowaniu pracowników PKL, narciarze mogą wypróbować swoich sił zarówno na trasie w Kotle Gąsienicowym, jak i Goryczkowym. Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na obie trasy udostępnione w ośrodku PKL Kasprowy Wierch – 

mówi Marcin Kucharski, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Kasprowy Wierch to prawdziwa gratka dla miłośników sportów zimowych oraz święta góra narciarzy, której specjalnie nikomu nie trzeba przedstawiać.
 

- Dla mnie Kasprowy Wierch to niesamowite miejsce, z którym związana jestem od lat i w którym rozwijałam swoje umiejętności narciarskie. Na Kasprowym Wierchu chętnie też spędzam czas rekreacyjnie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele pracy wymaga odpowiednie przygotowanie tras w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Dlatego cieszę się już na samą myśl o spędzeniu weekendu na nartach na Kasprowym Wierchu 

– mówi Agnieszka Gąsienica-Daniel, narciarka alpejska, była mistrzyni Polski w gigancie oraz siostra Maryny Gąsienicy-Daniel ambasadorki programu PolSKI Mistrz i reprezentantki Polski w narciarstwie alpejskim.

Agnieszka Gąsienica-Daniel w ośrodku PKL Kasprowy Wierch

Agnieszka Gąsienica-Daniel w ośrodku PKL Kasprowy Wierch

Narciarze odwiedzający ośrodek PKL na Kasprowym Wierchu mogą szusować na dwóch w pełni pokrytych naturalnym śniegiem trasach zjazdowych, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku wynosi – 1,2 km w Kotle Gąsienicowym i 2,1 km w Goryczkowym. Wyśmienite warunki panują także na nartostradzie, którą z Doliny Goryczkowej można zjechać do Kuźnic.
Informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras zjazdowych w ośrodku PKL Kasprowy Wierch znajdują się na stronie PKL.

Atrakcje dla narciarzy

Będąc na Kasprowym Wierchu warto odwiedzić centrum testowe nart i wypróbować najnowszy sprzęt z topowej kolekcji Rossignol.
 
PKL zachęcają również do wypróbowania nowej funkcjonalności – „grywalizacji”, przygotowanej w ofercie dla narciarzy. Grywalizacja umożliwia śledzenie i rejestrowanie przejazdów przez narciarzy. Dzięki nowej funkcjonalności miłośnicy zimowego szusowania mogą śledzić swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry, rywalizować z innymi narciarzami oraz sprawdzać swoje wyniki z przejazdów na slalomie z pomiarem czasu, który na Kasprowym Wierchu dostępny jest na trasie w Dolinie Gąsienicowej.

Grywalizacja - śledź i rejestruj przejazdy

Grywalizacja - śledź i rejestruj przejazdy

PKL dla wszystkich miłośników sportów zimowych przygotowały skipass, który umożliwia korzystanie z tras narciarskich nie tylko na Kasprowym Wierchu, ale i w pozostałych ośrodkach należących do Grupy na: Gubałówce, Mosornym Groniu, Górze Żar i Palenicy. PKLpass  ważny jest przez cały sezon zimowy i można zakupić go wygodnie wcześniej z domu poprzez sklep internetowy i tym samym udać się prosto na stok, bez konieczności stania w kolejce do kasy.

PKLpass

PKLpass

Ośrodki PKL czekają na narciarzy

Grupa PKL udostępnia trasy narciarskie we wszystkich swoich ośrodkach. Narciarze oraz snowboardziści mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane oraz ratrakowane trasy o różnym stopniu trudności.
 
PKL Gubałówka
Osoby wybierające się do Zakopanego, oprócz ośrodka PKL Kasprowy Wierch,  mogą odwiedzić Gubałówkę i skorzystać z udostępnionej 300-metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym. Na turystów spragnionych adrenaliny w ośrodku PKL Gubałówka czeka także specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy. Po narciarskich akrobacjach warto również odwiedzić magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei na Gubałówkę.
 
PKL Jaworzyna Krynicka
Jeśli natomiast szukacie miejsca na rodzinne szusowanie zapraszamy do ośrodka PKL Jaworzyna Krynicka. Dorośli mogą spędzić tam aktywnie czas na udostępnionych trasach: głównej o długości 2600 m, trasie nr 2 o długości 900 m, trasie nr 3 o długości 700 m oraz trasie nr 6 o długości 1050 m, która dostępna jest także po zmroku. Z kolei na najmłodszych w ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka czeka wyciąg szkoleniowy Żółwik. Osoby nieposiadające swojego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz centrum testowego Rossignol.
 
PKL Góra Żar
Ośrodek PKL Góra Żar oferuje trzy trasy narciarskie. Czynna jest kolej linowo-terenowa oraz wyciągi orczykowe obsługujące narciarzy i snowboardzistów .
 
PKL Palenica
Szczawnicy na narciarzy czekają trasy zjazdowe o różnym stopniu zaawansowania. Każdy znajdzie wśród nich tę odpowiednią dla siebie – od łatwych – Szafranówka 1 – po rodzinne – Palenica 2 – aż do trudnych – Palenica 1 i Szafranówka 2.
 
PKL Mosorny Groń
W ośrodku PKL Mosorny Groń narciarze mogą skorzystać z 1,5 km trasy. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany i oświetlony na całej długości, co oznacza, że amatorzy sportów zimowych mogą z niego korzystać również w godzinach wieczornych.

PKL Mosorny Groń

PKL Mosorny Groń

W ośrodku PKL Palenica oraz Mosorny Groń przy zakupie skipassu przez stronę internatową www.pkl.pl oraz dla posiadaczy karty PKLpass aktualne rabaty wynoszą 15%, szczegółowe informacje znajdują się na stronie sklepu internetowego PKL

Na narty z PKL TOURS

Polskie Koleje Linowe jako touroperator turystyczny umożliwiają również udział w jednodniowej wycieczce zorganizowanej z Krakowa do Zakopanego, dzięki której turyści spędzą aktywnie i atrakcyjnie czas w bliskości z naturą. W ramach oferty oferowanej przez PKL TOURS narciarze będą mogli skorzystać z całodniowego skipassu obejmującego wyjazd koleją na Kasprowy Wierch oraz kolejami krzesełkowymi w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, a także poszusować na trasach w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Cena wycieczki obejmuje także śniadanie na szczycie, całodzienną opiekę pilota oraz – co bardzo istotne – ubezpieczenie NNW.
 
Więcej informacji na temat wycieczki oraz oferty znaleźć można na stronie PKL Tours.
 
Informacje dotyczące warunków atmosferycznych oraz komunikaty pogodowe znajdują na stronie  TOPRTPN oraz Odpowiedzialnie w góry. Nie tylko narciarzom, ale i wszystkim wybierającym się na szlaki górskie przypominamy o zachowaniu zasad ostrożności oraz odpowiedzialnym pobycie w górach.
 
PKL rekomendują rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę przez sklep internetowy PKL.
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.