KFG już w najbliższy weekend!


KFG już w najbliższy weekend!


Program tegorocznego festiwalu jest tak bogaty, że z trudem mieści się w internecie ;). Zobaczcie sami: Program 2023 . Chris Sharma i inni zagraniczni goście, polscy alpiniści i himalaiści wszystkich pokoleń, wspinacze sportowi, narciarze ekstremalni, warsztaty z najlepszymi z najlepszych, ponad 40 filmów, dyskusje o wartościach w górach, literatura, kiermasz, impreza. Widzimy się już w najbliższy weekend (2-3 grudnia) w Centrum Kongresowym ICE Kraków!
***
• Poznaj światowej klasy wspinaczy i alpinistów. Na scenie wystąpią między innymi: Chris Sharma, Edu Marin, Seb Berthe, Klaas Willems.
• Pogłębiaj wiedzę na warsztatach z ekspertami – porozmawiamy o wspinaniu skalnym, bezpieczeństwie w górach i rejonach wspinaczkowych.
• Zasięgnij porady u ekspertów od sprzętu i skorzystaj z promocyjnych cen podczas kiermaszu KFG.
KFG to przede wszystkim okazja do spotkania w górskim gronie, wymiany doświadczeń, wiedzy i wzajemnej inspiracji. To właśnie przy takich okazjach często rodzą się plany na przyszłość, pomysły na kolejne wyprawy czy wspinaczkowe projekty. Oprócz wyżej wymienionych gości zagranicznych na scenie wystąpią między innymi: Marcin Tomaszewski, Oswald Rodrigo Pereira, Bartek Ziemski, Wadim Jabłoński, Maciej Kimel, Adam Bielecki, Józek Soszyński.

Józek Soszyński fot. Małgorzata Jurewicz
Józek Soszyński (fot. Małgorzata Jurewicz)

Wśród warsztatów na szczególną uwagę zasługują cieszące się co roku dużą popularnością warsztaty wspinaczkowe z Andrzejem Mecherzyńskim-Wiktorem i Marcinem Kopcińskim oraz warsztaty z budowania stanowisk i zjazdów z Bogusławem Kowalskim i Maciejem Ciesielskim. W grafiku szkoleń nie brakuje także innych zagadnień z bezpieczeństwa w górach, tematów skitourowych, a także paralotniowych i trekkingowych.

Warsztaty z Maciejem Ciesielskim i Bogusławem Kowalskim fot. Adam Kokot KFG

Warsztaty z Maciejem Ciesielskim i Bogusławem Kowalskim (fot. Adam Kokot / KFG)

Z kolei wizyta na outdoorowym kiermaszu to okazja do rozmów ze specjalistami, obejrzenia sprzętu, odzieży czy butów, przymierzenia oraz zrobienia zakupów – często w promocyjnych cenach. Przekrój oferty jest bardzo szeroki i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie i dla swoich bliskich – wszak nadchodzi czas prezentów. Wstęp na sam kiermasz KFG jest bezpłatny.

Kiermasz KFG w zeszłym roku fot. Adam Kokot KFG

Kiermasz KFG w zeszłym roku (fot. Adam Kokot / KFG)

• Obejrzyj selekcję filmów KFG na dużym ekranie, oddaj głos w konkursie na nagrodę publiczności i zobacz kto wygra!
• Przegapiłeś film na KFG? Nic straconego! Jest platforma VOD na playkrakow.com.
• Podziel się emocjami – zaimprezuj na boulderowni Bronx!
Filmowe historie często inspirują najbardziej. W tym roku zobaczymy ponad 40 filmów, ale ponieważ grafik jest napięty, a festiwal rozgrywa się w pięciu salach, nie da się zaliczyć wszystkich punktów programu. Dlatego karnet FULL to świetna opcja – zaległości będzie można nadrobić w domu do końca grudnia. W tym roku odbędzie się wyjątkowo dużo pokazów premierowych, a obok głównego nurtu kina górskiego zobaczymy też kilka zaskakujących obrazów z tak zwanego pogranicza ;). Polecamy przede wszystkim: Headjam, Edge of Reason, Pasang. In the Shadow of Everest, Resistance climbing, DNA, Chronoception, Silent Escape, Pocztówki znad krawędzi. Choć tak naprawdę wymienić można by wszystkie tytuły.


Plakat filmu Edge of Reason

Plakat filmu Edge of Reason


Festiwalową sobotę kończymy już tradycyjnie z przytupem. W tym roku impreza KFG odbędzie się na ścianie Bronx Bouldering, gdzie rozgrywane są również zawody wspinaczkowe BBC - towarzyszące festiwalowi. Zapraszamy do zabawy we wspinaczkowym i górskim gronie!

KFG After Party 2023 fot. arch. KFG

KFG After Party 2023 (fot. arch. KFG)

• Czym jest alpinizm i himalaizm współczesny? Przyjdź na dyskusję, zastanów się z nami!
• Jakie osiągnięcia i postawy zasługują na wyróżnienie? Zobaczcie sami – podczas KFG przyznane zostaną Kraków Mountain i Climbing Awards.
Dokąd zmierza współczesny himalaizm? Gdzie leży wartość wspinania w górach najwyższych? Na czym polega wyczyn? Co zasługuje na docenienie? Na te i inne tematy dyskutować będą Krzysztof Wielicki, Andrzej Bargiel, Adam Bielecki, Dorota Rasińska-Samoćko, Wadim Jabłoński i Piotr Krzyżowski. Temat gorący, na co wskazują najróżniejsze boje toczone w internecie – najwyższa pora skonfrontować się z nim na żywo.
Jakie osiągnięcia i postawy zasługują na wyróżnienie? To pytanie zadaje sobie co roku kapituła Krakowskiego Festiwalu Górskiego, która przyznaje Kraków Mountain Award i Kraków Climbing Award. W tym roku w kategorii Lifetime Achievement wyróżnienie otrzyma Chris Sharma. Kraków Mountain Award za wyczyn roku powędruje do Bartka Ziemskiego. A nagroda Góry Wartości do uczestników dwóch wypraw na Broad Peak (2013 i 2023), podczas których himalaiści zabezpieczyli i pochowali ciało Tomka Kowalskiego.

Statuetka Kraków Mountain i Climbing Award fot. KFG

Statuetka Kraków Mountain i Climbing Award (fot. KFG)

• Wygoda i dostęp szyte na miarę – do wyboru są trzy rodzaje karnetów.
• Bilety jednodniowe: sobota – 60 zł, niedziela – 50 zł.
Podobnie jak w zeszły roku w KFG można wziąć udział na różne sposoby, w zależności od preferencji. Karnet FULL to wstęp na wydarzenia na żywo i dostęp do platformy KFG VOD na playkrakow.com, dzięki któremu festiwal mija nieśpiesznie i towarzysko, bo nawet jeśli przegapimy jakiś film, to później możemy zobaczyć go w domu. Karnet TRAD to wbrew pozorom opcja nie tylko dla tradowców – to wstęp do ICE Kraków dla wszystkich preferujących doświadczanie na żywo. Z kolei karnet VOD to opcja dla ludzi gór z odległych zakątków Polski, a także tych, którzy po prostu mają w ten weekend inne plany - nic straconego!

Sprzedaż karnetów VOD na KFG 2023

Sprzedaż karnetów VOD na KFG 2023

Karnet FULL – 149 zł
Karnet TRAD – 99 zł
Karnet VOD – 69 zł (promocja do 3 grudnia)

Sprzedaż karnetów i biletów na KFG 2023
Sprzedaż karnetów i biletów na KFG 2023


Krakowski Festiwal Górski
najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.