Aktualności z ośrodka narciarskiego Mala Upa 2019/2020


Aktualności z ośrodka narciarskiego Mala Upa 2019/2020

Do głównych nowości tego sezonu ośrodka narciarskiego Malá Úpa należy uruchomienie 1. etapu połączenia ośrodków narciarskich Pomezky i U Kostela. Kompleks w ten sposób zostanie powiększony o 2,6 km tras.

46784601 255085818504575 519934107900182528 nJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i wszystkie przygotowania zakończymy na czas, już w tym roku narciarze będą mogli wybrać jedną z dwóch opcji przemieszczania się między ośrodkami narciarskimi. Podróż autobusem dla narciarzy zostanie skrócona. Obok browaru Trautenberk narciarze mogą wsiąść do skibusa, który dowiezie ich do nowo otwartego wyciągu Kolbenka, z którego można wyjechać na górę i wrócić nową trasą zjazdową Rennerovka - łącznik do ośrodka U Kostela. Z powrotem dostaną się za pomocą wyciągu Rennerovka i zjazdem Kolbenka – łącznik dojadą na przystanek skibusu Kolbenka, skąd ich skibus odwieźe z powrotem do ośrodka Pomezky.

Jeśli narciarze zdecydują się nie zdejmować nart i będzie wystarczająca ilości śniegu, mogą na Kolbenku dojechać zjazdem na nartach z browaru Trautenberk. Z powrotem jednak zawsze muszą wracać z Kolbenki Skibusem. Ten etap powiększył powierzchnię tras zjazdowych o 2,6 km. „W przyszłości planujemy połączenie bez skibusów. Karkonoski Park Narodowy i spokój na Malej Úpie należy chronić, dlatego nasz ośrodek podąża tą ścieżką - ograniczenie linii skibusów. W budowę zainwestowaliśmy 25 milionów koron”- mówi dyrektor kompleksu Martin Buček.
bus malaupa

Wspaniałą wiadomością dla wszystkich odwiedzających jest połączenie ośrodka narciarskiego Malá Úpa i Skiresort Černá hora - Pec. Jesteśmy teraz częścią największego ośrodka narciarskiego w Czechach. We wszystkich kasach na Malej Úpie narciarz będzie mógł kupić karnet narciarski nie tylko do SKiMU, ale także do Skiresort, który będzie ważny w 5 ośrodkach narciarskich i jednocześnie w SKiMU. Stali bywalcy wiedzą, że dzięki korzystnemu pakietowi rodzinnemu SKiMU PACK mieli jeden dzień na nartach w Skiresort Černá hora - Pec za darmo i ta korzyść pozostaje. To połączenie otwiera inne możliwości zabawy na nartach w Karkonoszach. W przyszłości planowane jest również połączenie skibusami pomiędzy ośrodkami.

IMG 3384Jako kolejną nowość możemy przedstawić najwyżej położone lodowisko zewnętrzne. Już w ubiegłym roku odwiedzający ośrodek Malá Úpa mogli skorzystać z tej sensacji. Na lodzie odbywały się różne turnieje, goście mogli uprawiać romantyczną jazdę na łyżwach pod gwiazdami, a dzieci mogły bawić się po popołudniowej jeździe na nartach. Przesunęliśmy lodowisko o kilka metrów wyżej, teraz znajduje się za SKiMU Housem w ośrodku Pomezky.

Zwiększyliśmy powierzchnię lodu do 24 x 14 m.

Wypożyczalnia ośrodka SKiMU AKTIV, którą otworzyliśmy w zeszłym roku, sprawdziła się. W tym roku uzupełniliśmy zapasy o nowe narty Atomic i przygotowaliśmy TEST Centrum z najwyższą gamą nart dla wymagających narciarzy. „Staramy się zapewnić wszystkim odwiedzającym jak najlepszy komfort, aby ich wakacje były idealne. W ośrodku Malá Úpa mogą pożyczyć cały sprzęt i nie muszą zawracać sobie głowy pakowaniem. Posiadamy sprzęt dla wszystkich grup wiekowych. Mogą sobie wypożyczyć nie tylko sprzęt narciarski, ale również łyżwy i sanki ”, mówi Martin Buček.

Przez cały sezon zimowy przygotowujemy regularny program. Dla tygodniowych gości przygotowany jest program o nazwie „Mala Upa – WIELKA zabawa”, w którym goście mogą spodziewać się wyścigów narciarskich, kreatywnych warsztatów, rozrywki muzycznej i dużych wydarzeń – Zawody historycznych Rogatek, Wyścig Karkonowskich Narciarzy i Moopstock (Maloupski Woodstock). Nie można również zapomnieć o Małym Festiwal w Małej Upie – przygotowana jest lista koncertów podczas całego sezonu zimowego. Miłośnicy muzyki mogą cieszyć się na zespoły: Ready Kirken, STO zvířat, Visací zámek i inne.

VOP 6088

najtrasnieszy

Please publish modules in offcanvas position.