Daleszyce - Niestachów

daleszyce_herb.jpg Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach
Plac Staszica 9
26-021 Daleszyce
tel. 41 317 16 94
fax 317 16 93
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.daleszyce.pl
Daleszyce nie tylko zimą
gory_latem_logo.jpg
logo Ośrodek narciarski w Niestachowie
tel. 41 302 10 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.niestachow.pl
 WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE   MAPA
orczyk 5
przepustowość 2750 os./godz.
trasyzjazdowe 5
2 niebieskie, 3 zielone
  b_150_94_16777215_00_images_stories_polska_swt_Niestachow_mapa2012.jpg


Gmina Daleszyce położona jest w województwie świętokrzyskim, na południowy wschód od Kielc. Jej największym atutem jest nieskażona przyroda i piękne krajobrazy. Znaczną część gminy zajmuje Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Okolice Daleszyc mają urozmaiconą rzeźbę terenu: liczne wzniesienia przedzielone są tu malowniczymi dolinami.

Ośrodek narciarski w Niestachowie jest położony na zboczu góry Otrocz (372 m n.p.m.). Rozpoczął działalność w sezonie 2007/2008 i dziś oferuje narciarzom i snowboardzistom pięć nowych wyciągów narciarskich oraz stok o powierzchni 4 ha z łagodnymi, szerokimi trasami, typowymi dla narciarstwa rodzinnego. Trasy z obydwu stron otoczone są lasem, a ze szczytu rozciąga się widok na Łysogóry.

Wszystkie trasy w ośrodku są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Oprócz infrastruktury narciarskiej ośrodek w Niestachowie jest wyposażony w elektroniczny system dostępu do wyciągów na karty zbliżeniowe. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia nart i snowboardów, szkoła narciarska oraz bar. Poniżej budynku usługowego zlokalizowany jest duży parking o długości 200 m i szerokości 25 m. Parkingi oraz toalety są bezpłatne.

Wyciągi narciarskie

  • wyciąg orczykowy Tatrapoma, dł. 450 m., różnica poziomów 70 m, przepustowość 750 os./godz., średnie nachylenie 15%
  • wyciąg orczykowy Tatrapoma, dł. 430 m., różnica poziomów 65 m, przepustowość 500 os./godz., średnie nachylenie 15%
  • wyciąg orczykowy Tatrapoma, dł. 220 m., różnica poziomów 35 m, przepustowość 500 os./godz., średnie nachylenie 15%
  • wyciąg na linę, bezpodporowy Mikeska, dł. 80 m., różnica poziomów 15 m, przepustowość 500 os./godz., średnie nachylenie 10% - przedszkole narciarskie
  • wyciąg zaczepowy, bezpodporowy Mikeska, dł. 100 m., różnica poziomów 15 m, przepustowość 500 os./godz., średnie nachylenie 10% - snowtubing

Ośrodek Narciarski Niestachów to profesjonalnie przygotowane, łagodne trasy narciarskie o różnej trudności i długości. Przeznaczone są raczej dla początkujących narciarzy, ale bardziej zaawansowani również znajdą coś dla siebie. Jest to idealne miejsce do uprawiania narciarstwa rodzinnego oraz świetna okazja by nasza pociecha rozpoczęła swoją przygodę z tym sportem. W tym celu na terenie ośrodka przygotowano przedszkole narciarskie z wyciągiem o długości 80 metrów i przeszkodami-zabawkami (wykonanymi z gąbki), które ułatwiają maluchom naukę pierwszych skrętów.

W przerwie między kolejnymi zjazdami można odpocząć, posilić się i wypić gorącą herbatę, kawę czy czekoladę w barze o powierzchni 150 m2. Poniżej budynku zlokalizowany jest duży parking o długości 200 i szerokości 25 metrów. Parkingi oraz toalety są bezpłatne.

Dodatkowym atutem ośrodka jest bliskość bazy noclegowej o dobrym standardzie. 
Bazę noclegową i gastronomiczną stanowią liczne hotele, motele oraz ośrodki wypoczynkowe. W pobliskiej Cedzynie (3km) znajduje się kompleks hoteli dwu i trzy gwiazdkowych, w Sukowie (3km) pensjonat z pokojami o charakterze góralskim, w Borkowie Ośrodek Wypoczynkowy „Jodła”. W samym Niestachowie jest kilka gospodarstw agroturystycznych, które zapewniają swoim gościom nocleg i wyżywienie a na terenie pobliskiej gminy Daleszyce jest ich więcej.Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem