Polecamy zakwaterowanie:

baner_partizan.jpg
privat_veverica

Jasná - Chopok

zjazd-ok biegi-ok krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok
46 km 28 km 10 16 4
kamera      cennik

Jasna - Chopok to największa, najnowocześniejsza i najbardziej znana arena narciarska na Słowacji posiadająca doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Ośrodek ten znajduje się dokładnie w centrum Słowacji, na północnych i południowych stokach Chopoka (2024 m n.p.m.). Dzięki ogromnym inwestycjom na przestrzeni ostatnich paru lat ośrodek stał się rajem dla każdego narciarza i snowboardzisty. Umożliwia on szusowanie aż na 46 km tras zjazdowych każdego rodzaju, od łatwych niebieskich tras zjazdowych, aż po trudne, czarne trasy zjazdowe oraz strefy freerideowe, obsługiwanych przez 30 kolei linowych, szynowych, wygodnych kanap z zasłonami i systemami pit stop. Przepustowość ośrodka obecnie wzrosła do 32 tysięcy os./godz.

Oryginalność Jasnej spoczywa głównie w tym, że można tu szusować po północnej i po południowej stronie Chopoku. Zdolność przewozowa kolejek i wyciągów narciarskich wynosi prawie 30 000 os./godz. Nowoczesny system naśnieżający aż po szczyt Chopoku gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Wieczorem można w Jasnej szusować na kilku oświetlonych trasach, dzieci mają do dyspozycji olbrzymi park narciarski, w którym uczą się jazdy na nartach poprzez zabawę, a oprócz tego ośrodek oferuje liczne obiekty gastronomiczne na stokach i w ich okolicy.

Po północnej stronie Chopoku stanęły aż 2 gondole. Najważniejszą jest gondola Funitel, która dzięki montowaniu kabiny na dwóch linach pozwala na kursowanie kolejki nawet przy silnym wietrze (nawet do 120 km/godz.). Droga na szczyt poprowadzi ze stacji Priehyba (końcowa stacja 6-osobowej kanapy) i trwa ok. 6,5 minuty. Przepustowość nowej gondoli wynosi 2 480 os./godz., każda z 22 kabin pokonuje dystans ponad 2 000 metrów i różnicę wzniesień 655 metrów. Absolutną nowością na Słowacji jest wykorzystanie systemu linowego Twinliner, czyli ukośnej windy zapewniającej transport narciarzy, snowboardzistów, a latem także turystów pieszych z Bielej Púti (Kolieska) na Priehybę do dolnej stacji Funitelu. Zwiększyła ona zdolność przewozową na Priehybie, bo jej praca jest uniezależniona od wiatru. Na trasie o dł. 350 m kursuje jeden wagon, który pomieści 50 osób. Połączenie Chopoku Północ i Chopoku Południe ułatwiła również 15-osobowa gondola w Kosodrevina, która prowadzi na wierzchołek Chopoku od strony południowej. Jej przepustowość to 2 800 os./godz., a czas transportu to 5,5 minuty. Obie strony Chopoku wzbogaciły się także o kolejne kilometry systemu sztucznego naśnieżania aż po sam wierzchołek – obecnie jest to już aż 29 km.

Na szczycie Chopoka działa wielofunkcyjny kompleks „Rotunda”, w którym znajdują się: panoramiczna restauracja z kominkiem dla 100 osób, południowy taras z barem dla 200 osób, część noclegowa z luksusowymi apartamentami dla 16 osób i recepcją, restauracja na parterze dla 60 osób oraz połączenie górnej stacji kolejki Funitel i 15 MGD Kosodrevina - Chopok z poczekalnią na wypadek złej pogody.


Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa oddano 4 bezpłatne parkingi oraz system dowozu darmowymi skibusami. Miłośnicy bardziej ekstremalnej jazdy wyszaleją się na kultowych trasach strefach freerideowych (8 stref) oraz w nowoczesnym snow parku na Otupnym. Na najbardziej doświadczonych czekają strome żleby Chopoka, Derešovai i Dżumbiera. 

Najmłodszych narciarzy z pewnością ucieszy największy zimowy park dziecięcy na Słowacji, Maxiland na Bielej Púti o powierzchni 6 000 m2. Jest on idealnym miejscem na zdobywanie pierwszych doświadczeń w jeździe na nartach, czy snowboardzie z ruchomym pasem do nauki jazdy. Restauracja dziecięca w ośrodku Otupné uzupełnia ofertę dla rodzin z dziećmi.

 

jasna wintermap 2015

 
 
 
 
 

jasna_logo95.jpgJasná Nízke Tatry
Informacja Turystyczna
www.jasna.sk

 

Słowackie ośrodki

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem