Sosnowiec

sosnowiec_herb.png Urząd Miejski
Aleja Zwycięstwa 20
41-200 Sosnowiec
tel. 32 296 06 00
fax 32 296 06 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sosnowiec.pl


ilość wyciągów –  4Sosnowiec to miasto położone na terenach Górnego Śląska, oddalone około 10 km od Katowic. Dynamiczny rozwój miasta nastąpił w XIX w. i wiąże się z odkryciem bogatych złóż minerałów, przede wszystkim węgla kamiennego oraz z rozwojem kolei. Pierwsze kopalnie węgla kamiennego powstały na początku XX w. i Sosnowiec stał się jednym z najważniejszym miast górniczych. Od początku XXI w. miasto radykalnie się zmienia. Przebudowane centrum wraz z dworcem PKP stało się wizytówką Sosnowca. Dzięki tej największej, jak dotychczas, gminnej inwestycji stolica Zagłębia może poszczycić się jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych śródmieść w Polsce. W ramach unikatowego programu rewitalizacji terenów pokopalnianych powstaje w dzielnicy Środula całoroczne Centrum Sportowo-Rekreacyjne. Znikomym kosztem udało się usypać sztuczny stok narciarski, likwidując hałdę byłej kopalni „Sosnowiec”. Stokiem zarządza spółka „Sportowa Dolina 2” w Sosnowcu. Nowy obiekt jest interesujący ze względu na to, iż po raz pierwszy w Polsce stok narciarski znajdzie się w samym centrum miasta, które nie leży w górach. Takie umiejscowienie nie jest przypadkowe, gdyż jest to jeden z bardziej malowniczych rejonów Sosnowca. Ośrodek jest na terenie parku, między dwiema, najliczniejszymi pod względem mieszkańców, dzielnicami miasta: Środulą i Zagórzem. Atutami jest położenie, które umożliwia bardzo szybki i nieskomplikowany dojazd z każdego miejsca w Sosnowcu. Także mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi i Katowic mogą tu szybko dotrzeć. Jest to możliwe dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji między miastami.Wyciągi narciarskie

  • 4 oświetlone wyciągi narciarskie. Stok przystosowany również dla snowboardzistów, przy wyciągach wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska z wykwalifikowaną kadrą instruktorską oraz dwa punkty gastronomiczne.
    W przyszłości obiekt zostanie rozszerzony o kompleks sportowo-konferencyjny, w którym znajdą się: korty do tenisa, tory do bowlingu, klatka do squasha i zaplecze do odnowy biologicznej.

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem