Cieszyn

cieszyn_herb.jpg Cieszyńskie Centrum Informacji
Rynek 1
43-400 Cieszyn
tel. 33 479 42 49
fax  33 479 42 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.cieszyn.pl

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe długość 170 m

b_75_100_16777215_00_images_stories_polska_sl_cieszyn_cieszyn1_d.JPGCieszyn, ponad trzydziestosześciotysięczne miasto, leży na Pogórzu Cieszyńskim, w pobliżu Bramy Morawskiej i jest największym przejściem granicznym w południowej Polsce. Przeciętna temperatura stycznia waha się między -1,5° a -3°C. Trwająca średnio 60–70 dni zima pozwala na skorzystanie z uroków jazdy na nartach..

Miasto zachowało swój dawny układ urbanistyczny i wiele zabytków architektury. Zabytkowy rynek, założony w 1496 r., otoczony jest renesansowymi i barokowymi kamieniczkami z podcieniami. Centrum rynku zdobi barokowa fontanna z figurą św. Floriana, pochodzącą z XVIII w. W Cieszynie znajduje się jedna z najstarszych chrześcijańskich świątyń w Polsce – romańska Rotunda św. Mikołaja z XI w. Cennymi zabytkami są kościoły: pw. św. Marii Magdaleny z XIII/XIV w., miejsce pochówku  Piastów Cieszyńskich oraz  kościół Jezusowy z XVIII w., z późnobarokowymi organami koncertowymi, który jest największą ewangelicką świątynią w Polsce. W panoramie miasta widoczna jest wieża – „Piastowska” z poł. XIV w., pozostałość po dawnym górnym zamku, na szczycie której znajdują się kamienne tarcze herbowe Piastów Cieszyńskich i skąd roztacza się piękny widok na miasto i Beskidy. Wędrując po mieście warto zwrócić uwagę na Studnię Trzech Braci, związanej z legendą o powstaniu miasta w 810 r., a w pobliżu obejrzeć malowniczy zakątek – Cieszyńską Wenecję, dawną dzielnicę tkaczy i grabarzy nad potokiem Młynówka. W dawnej rezydencji Jana hr. Larischa znajduje się Muzeum Śląska Cieszyńskiego, zaś w budynku wzniesionym częściowo na fundamentach mennicy, założonej przez księżną cieszyńską Elżbietę Lukrecję, ma siedzibę Książnica Cieszyńska – biblioteka utworzona w 1994 r., posiadająca najcenniejsze na Śląsku zbiory rękopisów, inkunabułów, starodruków. Chlubą miasta jest Teatr im. A. Mickiewicza, mieszczący się w secesyjnym budynku z 1910 r., zaprojektowanym przez światowej sławy architektów wiedeńskich F. Fellnera i H. Helmera. Jeśli wybierzemy trasę „Śladami cieszyńskich Żydów” zawędrujemy na dwa cmentarze żydowskie, miejsca o niezwykłej atmosferze, harmonijnie łączące walory zabytkowe, historyczne i przyrodnicze.

Miasto posiada wiele obiektów oraz urządzeń sportowych i rekreacyjnych, do których należą: kryte pływalnie przy ul. Paderewskiego i przy pl. Wolności, hala sportowa MOS iR, al. Łyska 21, tel. 33 851 00 09, www.mosir-cieszyn.pl. W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej 1 otwarte zostało lodowisko z wypożyczalnią łyżew, z którego można korzystać od października do kwietnia.

Dojazd

PKS – tel. 33 477 99 99
PKP – tel. 33 852 01 08Wyciąg narciarski

Na stoku Cieślarówka, przy ul. Rajskiej

  • wyciąg orczykowy, jednoosobowy, długość 170 m, różnica poziomów 20 m, przepustowość 300 os./godz., sztuczne oświetlenie, czynny do godz. 20.00, stok idealny dla początkujących i dzieci, dogodny dojazd, bezpłatny parking, fachowa obsługa, tel. 697 910 070

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem