Hyżne

herb.jpg Urząd Gminy
36-024  Hyżne 103
tel. 017 229 50 02 
fax  017 229 50 01 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.hyzne.pl

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ZJAZDOWE
orczyk 1 trasyzjazdowe 2
długość 800 m

Hyżne położone jest w odległości około 20 km od Rzeszowa. Obszar całej gminy wchodzi w skład Pogórza Dynowskiego. Charakterystyczną cechą tego terenu jest krajobraz wyżynno-pagórkowaty, z licznymi dolinami rzek i potoków. Większa część obszaru gminy położona jest w zlewni rzeki Strug nad potokiem Tatyna. Ciekawa konfiguracja terenu, bliskie sąsiedztwo rzeki San, dogodny układ komunikacyjny oraz przebiegające przez gminę szlaki turystyczne stwarzają dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku zarówno w lecie, jak i w zimie.

Cały teren gminy Hyżne leży w obrębie Hyżneńsko-Gwoźnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Duże obszary leśne, niski poziom uprzemysłowienia gwarantują czyste powietrze i możliwość obcowania z nieskażoną przyrodą w powstających gospodarstwach agroturystycznych. Przez teren gminy przebiega szlak turystyczny z Rzeszowa poprzez Białą, Dylągówkę, Jawornik Polski do Dynowa. Swoistym zabytkiem i atrakcją gminy jest kolejka wąskotorowa na trasie Przeworsk – Dynów. W Hyżnem są interesujące zabytki architektury, do których należą: kościół pw. Narodzenia NMP z XVI w., z cudownym obrazem Matki Boskiej, renesansową chrzcielnicą z 1592 r. i dzwonem z 1649 r., zespół dworski z parkiem oraz zabytkowe zagrody wiejskie."Ostra Góra", Dylągówka

  • wyciąg orczykowy, długość 320 m, różnica poziomów 70 m, dwie trasy (450 m i 350 m), przepustowość 700 os./godz., stok oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany, co zapewnia komfort jazdy. Od sezonu 2010/2011 ośrodek dysponuje również małym wyciągiem dla dzieci. Malowniczo położony stok z nachyleniem od strony południowej jest dobrze przygotowany przez cały
    sezon.

W kompleksie ośrodka narciarskiego, tuż przy wyjeździe, znajduje się szałas wypoczynkowy z kominkiem i wypożyczalnią sprzętu narciarskiego. Przy wyciągu działa szkółka narciarska, punkt sprzedaży ciepłych posiłków oraz parking. Obok wyciągu, u podnóża wzniesienia porośniętego lasem iglastym, na akwenie wodnym o pow. 1,5 ha, jest kąpielisko, z którego warto skorzystać w lecie.

Stok Rodzinny OSTRA GÓRA w Dylągówce
36-024 Hyżne
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ostragora.pl

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem