Sporo narciarskich imprez w najbliższe dni

Sporo narciarskich imprez w najbliższe dni

 

Nadchodzący weekend przyniesie wiele sportowych emocji. Od piątku do niedzieli na pasjonatów białego szaleństwa czekają aż 3 imprezy. 5 stycznia studenci zmierzą się w AZS Winter Cup na Harendzie, dzień później odbędą się eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie na Polczakówce w Rabce-Zdroju natomiast weekend zakończy się niedzielną rywalizacją w Szczawnicy, gdzie amatorzy spotkają się w slalomie gigancie.

Po zmaganiach w Kluszkowcach oraz Istebnej środowisko akademickie tym razem zagości w Zakopanem na Harendzie. Trzecie eliminacje AZS Winter Cup będą kolejną szansą do zdobycia cennych punktów do klasyfikacji generalnej, których jak największa ilość potrzebna będzie by wziąć udział w finałowym starciu o nagrodę główną cyklu – samochód Audi A1. Kto tym razem zrobi duży krok naprzód by w ostatecznych rozrachunkach znaleźć się w czołowej dziesiątce i powalczyć o największą wygraną? Przekonamy się już w piątkowe popołudnie.

W weekend jak zwykle tłumnie na start udadzą się zawodnicy biorący udział w elimi-nacjach Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim. W sobotę (6 stycznia) przystąpią do rywalizacji w konkurencji slalom na stoku w Rabce, natomiast w niedzielę zmierzą się w slalomie gigancie w Szczawnicy. O zwycięstwo w poszczególnych kategoriach wiekowych i 100 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu zawalczą narciarze i narciarki pochodzący z całego kraju.

Na luty zaplanowano aż 15 imprez pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski. Relacje ze wszystkich eventów śledzić można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na fanpage’u TAURON Bachleda Ski na Facebooku i Instagramie.

Mistrzostwa Polski Amatorow w narciarstwie alepjskim

źródło: inf. pras / fot. Wiktor Bubniak

Please publish modules in offcanvas position.