Inauguracja sezonu narciarskiego 2016/17 w Czechach


Inauguracja sezonu narciarskiego 2016/17 w Czechach


Nowoczesny ośrodek Dolní Morava pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego (czes. Králický Sněžník) oferuje dobre warunki narciarskie. Na narciarzy czeka 5 tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Miłośnikom stylu carvingowego spodoba się trasa U Slona, o szerokości aż 80 metrów (najszersza w Jesionikach) i długości 1200 metrów. Miłośnicy biegówek mają do dyspozycji ponad 50 km tras. Dolni Morava szykuje 17 grudnia wspaniałe Grand Opening. Narciarze nie muszą obawiać się niedostatku śniegu; w przypadku gorszej pogody armatki śniegowe będą pracowały pełną parą i zaśnieżały wszystkie trasy zjazdowe.

Ośrodek zainauguruje także cykl tradycyjnych, sobotnich imprez Adventure nights – niezwykłe nocne show z pokazami ogniowymi, laserowymi, roztańczonymi ratrakami i innymi niesamowitymi atrakcjami. Narciarze mogą nabyć skipassy on-line w promocyjnych cenach. 


Ośrodek Kouty nad Desnou w Jesionikach zainauguruje sezon już w najbliższy weekend 10-11.12. 2016. Dla miłośników zjazdów w stylu alpejskim będzie do dyspozycji główna trasa zjazdowa Hřebenovka oraz U Vrtulí i K Snowparku, o całkowitej długości 3,5 km. Trasy są odpowiednio zaśnieżone śniegiem naturalnym i sztucznym, których warstwa wynosi ponad 50 cm. Ośrodek ruszy pełną parą od piątku 16.12.2016 i będzie czynny codziennie, oprócz 24.12. 2016.

Na narciarzy czeka także wypożyczalnia, serwis sprzętu narciarskiego, restauracja i bowling. Rozszerzona została oferta zakwaterowania, obecnie bezpośrednio w ośrodku znajdziemy ponad 300 łóżek.  Całkowita długość tras zjazdowych w ośrodku wynosi 11,5 km. Na narciarzy czeka najdłuższa trasa zjazdowa na Morawach 3050 m i pierwsza w Czechach sześcioosobowa kolejka linowa. Ceny karnetów pozostają na poziomie z ubiegłego sezonu. 

SkiResortCernaHoraPec

Od piątku 9 grudnia w centrum narciarskim Černa hora w Karkonoszach zostanie otwartych około 5 km tras zjazdowych, włącznie z trasami Hofmanky i Zalomená. Ruszy także wyciąg Hofmanky Express. W Pecu pod Śnieżką, oprócz wyciągu na Javorze, pojedzie także kolejka Zahrádky Express. Narciarze będą szusować na Javorze, Lyžařskej, Smrku, Zahrádkách i U potoka. Czynny będzie też LIVE park Javor. Ogółem SkiResort zaoferuje więc około 10 km tras zjazdowych na 1 skipas. 

Ośrodek Klinovec w Rudawach (północno zachodnie Czechy) rozpoczął sezon jako jeden z pierwszych, już 17 listopada, dzięki modernizacji systemu zaśnieżania. Ośrodek był do tej pory czynny w weekendy. Od 5 grudnia działa codziennie. Na szczyt narciarze wjadą kolejką CineStar Express, przygotowane są trasy Dámská i Pařezovka (włącznie z trasą łączącą). W nakbliższy weekend uruchomiona zostanie także kolejka Suzuki i trasa zjazdowa Přemostěná, przedłużona w tym sezonie z 1100 na 1700 metrów. Udogodnieniem dla narciarzy jest możliwość zakupu skipassów on-line. 

 

Na otwarciu ośrodka Špindlerův Mlýn, zwanego potocznie „Szpindlem” nie zabraknie wyśmienitej zabawy, zarówno dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny jak i dla rodzin z dziećmi, preferujących spokojniejszą rozrywkę. W najbliższą sobotę (10 grudnia) odbędzie się się tu cykl imprez pod szyldem ŠpindlSkiOpening.
Špindlerův Mlýn został uznany według World Ski Awards 2015 za najlepszy ośrodek narciarski w Czechach.Oferuje 25 km zróżnicowanych nartostrad o wszystkich stopniach trudności oraz 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych o przepustowości 17,5 tysięcy narciarzy za godzinę. Co więcej, nartostrady w Szpindlu spełniają wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a więc pozwalają na organizację zawodów o randze światowej.

 

SKICENTRUM Deštné w Orlickich Górach ruszy w najbliższy piątek (9. grudnia). Otwarte będą trasy: Sportovní a Turistická. Działać będzie wyciąg krzesełkowy i orczyk. W piątek i sobotę będzie na obu trasach można pojeździć także wieczorem. W sobotę również czynny ośrodek Marta II, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis. Do 24.grudnia jeździć będzie w cenach przed sezonowych. 

Rozpoczęcie sezonu w Skipark Filipovice odbędzie się w sobotę 10. grudnia. Podczas całego weekendu będzie otwarta 1 km trasa narciarska obsługiwana wyciągiem krzesełkowym. Można skorzystać z wypożyczalni, restauracji i na zamówienie też ze szkółki narciarskiej. W sobotę będzie ośrodek czynny i do jazdy wieczornej.

W sobotę (10. grudnia) otworzy się również ośrodek narciarski Červenohorské sedlo. 

Źródło: www.czechtourism.com

najtrasnieszy
 

Please publish modules in offcanvas position.