Do term w Chochołowie a także i w Tatry Zachodnie można już pojechać bez samochodu

Do term w Chochołowie a także i w Tatry Zachodnie można już pojechać bez samochodu

CHOCHOŁÓW, 11.01.2019 – Wystartowała nowa linia autobusowa, która w końcu skomunikuje, do tej pory trudno dostępne dla chcących podróżować transportem publicznym, części Podhala i Tatr Zachodnich. Turystycznie bardzo atrakcyjne miejsca takie jak: Chochołowskie Termy, ośrodek narciarski w Witowie oraz najpiękniejsze tatrzańskie doliny – Dolina Chochołowska i Dolina Kościeliska, są teraz dla mieszkańców Krakowa, Katowic i okolic osiągalne również bez konieczności korzystania z samochodu. Na przykład z Krakowa do Chochołowskich Term pod Tatrami będzie można dojechać już w godzinę i 45 minut bezpośrednim ekspresowym autobusem. Rozwój transportu publicznego w tej części regionu jest niezmiernie ważny również ze względu na ochronę środowiska tak cennego obszaru jak Tatrzański Park Narodowy.

Pierwszy uroczysty kurs nowej linii odbył się w środę 9 stycznia pod tytułem Tropikalny ekspres. Miał za cel wypromować ofertę turystyczną tej części Podhala i Tatr, miedzy innymi największe termy na Podhalu, które znajdują się w Chochołowie – na trasie linii. Z okazji otwarcia linii pasażerowie mogli w pierwszym dniu jej kursowania skorzystać z Term zupełnie bezpłatnie – z takiej opcji skorzystało ponad 40 osób.

W Tatry autokarem na ferie i nie tylko

Autobusy będą kursować po stałej trasie: Katowice – Kraków – Chochołowskie Termy – Witów – Kościelisko. Odjazdy będą zawsze w czwartki, piątki, soboty i niedziele – z Katowic o godz. 7:55, z Krakowa o godz. 9:15. Powroty będą możliwe zawsze tego samego dnia popołudniu – z Kościeliska o godz. 15:50, z Witowa o godz. 16:00 i z Chochołowskich Term o godz. 16:15. To stałe całoroczne połączenie. Autobusy odjeżdżają w Krakowie z terminalu autobusowego Podgórze SKA na ulicy Powstańców Wielkopolskich, w Katowicach z dworca PKS.

Połączenia będzie obsługiwać przewoźnik ZebraBus.pl. Bilety najlepiej zakupić online a także są dostępne   w wybranych biurach podróży. Cena biletu z Krakowa do Chochołowa, Witowa i Kościeliska to 25 zł, z Katowic bilet kosztuje 35 zł. Dostępne są również zniżki dla dzieci, studentów, seniorów i grup już od 3 osób.

Gorąca woda to skarb Podhala, konieczny jest jednak dobry dojazd dla turystów

Chochołowskie Termy zdobywają coraz większą popularność wśród turystów. Oferują 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. To największe takie termy w Polsce. Żeby sprawnie obsłużyć wzrastający ruch turystyczny i udostępnić tę wyjątkową atrakcję Podhala również turystom niezmotoryzowanym, konieczna jest możliwość łatwego dojazdu również za pomocą transportu publicznego z pobliskich większych miast. Dopiero dzięki nawiązaniu współpracy Term i przewoźnika – firmy ZebraBus.pl, udało się taką opcję stworzyć. Partnerzy zamierzają dalej aktywnie promować tę ekologiczną formę dojazdu na Podhale. Dostępna jest na przykład specjalna oferta w postaci obniżonych cen biletów wejścia do Term dla korzystających z nowej linii autobusowej. Przystanek autobusu znajduję się przed samym wejściem do kompleksu.

Dzięki nowej linii dojechać można nie tylko na termy do Chochołowa, ale również na narty do Witowa lub na przykład na spacer czy biegówki do Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej. Do tej pory połączenia tej części Podhala i Tatr z Krakowem - stolicą województwa, ani Katowicami nie istniały, choć turyści o nie zabiegali już od dłuższego czasu.

Jeden dwunastometrowy autobus zabierze na pokład wygodnie ponad 50 osób. To około 30 samochodów mniej na drodze. A 30 samochodów jadących za sobą to już ponad 120 metrów długości, więc 10 razy tyle co autobus. Podobnie na korzyść autobusów przemawiają liczby dotyczące emisji spalin. Warto pomyśleć o transporcie publicznym, planując swoją podróż w Tatry. Bardzo się cieszę, że dzięki nowej linii kolejna część Tatr jest teraz lepiej skomunikowana i nie ma już konieczności korzystania z samochodu – komentuje Peter Jančovič, dyrektor przewoźnika.

Please publish modules in offcanvas position.