Rokytnice

zjazd-ok biegi-ok krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok
22 km 36 km 2 22 0
kamera      cennik

rokytnice 1

Rokytnice nad Jizerou to znany ośrodek narciarski zachodnich Karkonoszy. Największym operatorem sprzętu narciarskiego w Rokytnicach nad Jizerou jest Spartak Rokytnice, który jest właścicielem ośrodków narciarskich Horni Domky i Studenov.

Ośrodek Horni Domky położony jest na południowych stokach Łysej Góry na wysokości 630-1315 m n.p.m. Wśród narciarzy jest bardzo popularny ze względu na dużą różnorodność tras. Jest to dobre miejsce dla wszystkich – od początkujących po najbardziej zaawansowanych i wymagających miłośników narciarstwa oraz snowboardu. Znajdują się tutaj niebieskie, czerwone i czarne trasy o łącznej długości 11,4 km. Trasy osiągają do 100 m szerokości i są codziennie przygotowywane. Kompleks posiada dwie 4-osobowe kolejki krzesełkowe i sześć wyciągów orczykowych, w tym dwa dziecięce, a całkowita przepustowość to 7620 os./godz. Dla miłośników typu jazdy freestyle zbudowano przy dolnej stacji kolei linowej na Łysą Górę snowpark, który wyposażono w mały wyciąg talerzykowy, skocznie o różnych rozmiarach i kilka przeszkód. Znajduje się tu też park dla dzieci z trasą zjazdową i szkółka narciarska. Każdy narciarz ma w ośrodku możliwość spróbować swoich sił w slalomie gigancie. Nie zapomniano też o fanach narciarstwa biegowego. Spartak Rokytnice, a.s. przygotowuje trasy do narciarstwa biegowego na 36 km długości, które są połączone z innymi należącymi do Magistrali Karkonoskiej. Kolejka krzesełkowa w Horních Domkách działa również w sezonie letnim. Podwozi turystów i rowerzystów do głównych karkonoskich tras turystycznych i rowerowych. Rowerzyści mogą się także dostać kolejką linową do bardzo popularnego parku rowerowego z dwiema trasami – downhill i freeride.

Ośrodek Studenov znajduje się w pobliżu centrum Rokytnice nad Jizerou. Jest przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi i mniej doświadczonych narciarzy. Wśród snowboardzistów jest popularny ze względu na łagodne i szerokie trasy. Znajdują się tutaj niebieskie i czerwone trasy, dwa wyciągi orczykowe i dwa wyciągi krzesełkowe, z których jeden jest przeznaczony dla dzieci. Łączna przepustowość ośrodka Studenov to 2345 os./godz. Z końcowej stacji kolejki można wjechać na biegową Magistralę Karkonoską.

Oba ośrodki wyposażone są w restauracje, fast foody, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwis narciarski i kilka szkół narciarskich. Przez Rokytnice nad Jizerou jeździ bezpłatny autobus. Skibus przewozi narciarzy od parkingu na teren ośrodka. Znajdują się tu dwa rodzaje parkingów: bezpłatny i płatny. W ośrodkach Horní Domky i Studenov można skorzystać ze zniżki z kartą „Karkonosze Regioncard”.


Spartak Rokytnice, a.s. jest członkiem Skiregionu.cz, co oznacza, że bilety jednodniowe i karnety są ważne u innych operatorów, którzy są członkami Skiregionu.cz. Są to Skiareal Harrachov, Paseky nad Jizerou i Rejdice.

Spartak Rokytnice, a.s. poza działalnością narciarską jest właścicielem innych obiektów sportowych, z których można korzystać. Są to hala sportowa o wymiarach 18 x 36 m (może być wykorzystana do gry w tenisa) i sala gimnastyczna o wymiarach 12 x 18 m. Można również skorzystać z sauny, siłowni, kręgielni (wyposażonej w dwa tory i zestaw urządzeń do automatycznego ustawienia kręgli), a w miesiącach letnich do użytku przeznaczono korty tenisowe.


Usługi

  • wypożyczalnie sprzętu narciarskiego
  • serwis narciarski
  • szkoły narciarskie
  • snowpark
  • park dziecięcy z pasem zjazdowym
  • restauracja (przy kolei liniowej na Łysą Górę)
  • kilka barów szybkiej obsługi
  • darmowy parking
  • parking strzeżony płatny

Noclegi

Městské informační centrum v Rokytnici nad Jizerou
Horní Rokytnice 197 (budova radnice na dolním náměstí - boční vchod)
51244 Rokytnice nad Jizerou
tel.: +420 481 522 001
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mesto-rokytnice.cz/infocentrum Aktualności
Widok z kamery panoramicznej można zobaczyć na www.holidayinfo.cz oraz na stronie internetowej centrum narciarskiego.

Nowości
Nowa usługa, która na postawie numeru seryjnego karnetu pozwala narciarzom na sprawdzenie, ile kilometrów przejechali, jaką uzyskali wysokość n. p. m., ile razy korzystali z wyciągów, rejestrując ich narciarski dziennik. Wybieramy TOP 100 najlepszych narciarzy – zwycięzca odbierze nagrodę.

Galeria:

View the embedded image gallery online at:
http://nanarty.info/czechy/rokytnice#sigFreeId9edd7e6b54mapa-rokytnice-2014

Spartak Rokytnice, a.s.

Horní Rokytnice 702
512 45 Rokytnice nad Jizerou
Czeska Republika
Ośrodek Horní Domki, tel./fax:+420 483 103 140
Kolejka na Łysą Górę, tel.: +420 483 103 148
Kolejka Horní Domky, tel.: +420 483 103 147
Ośrodek Studenov, tel: +420 483 103 150
Hala sportowa, tel.: +420 483 103 151
Kręgielnia, tel.: +420 603 572 894
e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.skiroky.cz

www.skiregion.cz

 

Narty Czechy

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem