Polecamy zakwaterowanie:

hotel-horizont.jpg grundresort.jpg Hotel Zátiší Hotel Lesní dům

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC (Janské Lázně, Pec pod Sněžkou , Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou)

zjazd-ok biegi-ok krzeslo-ok orczyk-ok gondola-ok
37 km 90 km 5 34 1
kamera      cennik

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC składa się z pięciu ośrodków narciarskich. Dwa największe z nich połączone są od ubiegłego roku ze sobą trasami narciarskimi oraz specjalnymi ratrakami SkiTour kursującymi na odcinku 3,5 km i transportującymi narciarzy między ośrodkami w ciągu paru minut. Taki rodzaj transportu (jedyny taki w Czechach) stał się w zeszłym sezonie nie tylko udogodnieniem dla narciarzy, ale też i niezwykle popularną atrakcją – w końcu kto nie chciałby się przejechać choć raz w życiu ratrakiem. Do popołudnia można więc szusować w Janských Lázníach, a później nie schodząc ze stoków, przemieścić się do Pecu pod Śnieżką skąd można powrócić na miejsce specjalnym skibusem. Wszystkie pięć ośrodków SkiResort ČERNÁ HORA – PEC połączonych jest darmową linią autobusową kursującą w regularnych odstępach czasowych. W Janskich Łaźniach, Pecu pod Śnieżką i Černý Důl kursują też autobusy linii CITY.

Černá hora – Janské Lázně (Czarna Góra – Jańskie Łaźnie) to tradycyjny ośrodek karkonoski z trasami o długości aż do trzech kilometrów, należących do najdłuższych w Czechach. Jazda na nartach jest tu urozmaicona pięknymi widokami, które można podziwiać z ośmioosobowej kabinowej kolei linowej, jedynej takiej w Czechach. Czas po nartach można wykorzystać na relaks i zabiegi wellness w uzdrowisku o długiej tradycji. Energii można też nabrać podczas jazdy na Czernohorskiej trasie saneczkarskej o długości 3,5 km.

Doświadczeni narciarze mają do wykorzystania czarną trasę w Pecu pod Śnieżką (Pec pod Sněžkou), na której odbywają się międzynarodowe narciarskie zawody FIS . Na pozostałych narciarzy, dzieci oraz dla dorosłych, czeka tutaj ponad 12 kilometrów tras.

Kto szuka umiarkowanie trudnych i szerokich stoków, idealnych dla początkujących narciarzy powinien udać się do ośrodków Černý Důl oraz Svoboda nad Úpou. W Černý Důl znajduje się największy spośród wszystkich pięciu ośrodków park narciarski dla dzieci z wyciągiem chodnikowym, przeszkodami, tunelami i innymi przyrządami do nauki jazdy oraz szerokimi trasami zjazdowymi w bezpośredniej bliskości dziecięcej szkółki narciarskiej, tak by móc mieć dzieci na oku i jeździć samemu.

SkiResort ČER NÁ HORA – PEC to nie tylko zabawa na nartach i snowboardzie. 7-dniowy karnet uprawnia również do zniżek za wejścia na baseny (Janské Lázně oraz Trutnov) do zoo oraz do jednej bezpłatnej jazdy na bobslejach. Narciarze biegowi mają do dyspozycji aż 90 kilometrów regularnie utrzymywanych tras, wśród pięknej przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego ze wspaniałymi widokami na Śnieżkę.

WYCIĄGI NARCIARSKIE

 • 8-osobowa kabinowa kolej linowa - 1
 • Kolejka krzesełkowa 4-osobowa - 2
 • Kolejka krzesełkowa 3-osobowa - 3
 • Wyciągi orczykowe - 31
 • Wyciągi taśmowe (chodnikowe) - 3
 • Przepustowość – 35 970 os./godz.
 • Liczba miejsc noclegowych – 13 000

TRASY ZJAZDOWE

 • długość 37,6 km, łatwe, średnio trudne, trudne
 • sztucznie naśnieżane w 75% (28 km)
 • ratrakowane
 • sztuczne oświetlenie umożliwia jazdę wieczorem na trasach o długości 6 km

TRASY BIEGOWE
Długość ponad 90 km, ratrakowane


CernaHora Pec-mapa2015

 

logo skiresort v-krivkachMEGA PLUS s.r.o.
Černohorská 265
542 25 Janské Lázně
Czeska Republika
www.skiresort.cz

Narty Czechy

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem