Nowości narciarskie w czeskich ośrodkach narciarskich na sezon 2015/2016

Opublikowano: 20 listopad 2015

004-snow-funW większości czeskich ośrodków narciarskich przygotowania do sezonu 2015/2016 trwają pełną parą. Niektóre ośrodki otwierają nowe trasy zjazdowe, kolejki linowe lub szykują kolejne atrakcje. Narciarzy w Czechach przywitają spore zmiany, szczególnie w popularnych wśród Polaków ośrodkach karkonoskich. Miejmy nadzieję, że zima okaże się łaskawa dla miłośników białego szaleństwa. Jeśli jednak śniegu nie będzie pod dostatkiem, ruszą pełna parą armatki śniegowe, gdyż czeskie ośrodki narciarskie zainwestowały w ostatnich sezonach sporo środków w systemy naśnieżania.

Dwie nowe kolejki linowe w kompleksie narciarskim ČERNÁ HORA - PEC
SkiResort Černa hora – Pec to największy w Czechach kompleks narciarski. W ubiegłym roku zainwestował w infrastrukturę ponad 250 milionów koron (ok 38 mln zł) i jako jedyny kompleks narciarski w Czechach oferuje aż 41 km tras zjazdowych na 1 skipass i jazdę na nartach w 5 ośrodkach, z których każdy ma trochę inny charakter i poziom trudności tras zjazdowych. Dzięki temu każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie warunki, zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze. Karkonoski kompleks narciarski ČERNÁ HORA – PEC składa się z pięciu połączonych ze sobą ośrodków - Černá hora ( Jańskie Łaźnie), Pec pod Śnieżką, Černý Důl, Velká Úpa i Svoboda nad Úpou.

Na tegoroczny sezon szykuje kilka nowości. Znajdziemy tu dwie nowe kolejki krzesełkowe, nowe trasy zjazdowe i kolejne kilometry tras zjazdowych, sztucznie naśnieżanych. Wygodę narciarzon zapewni dodatkowy parking i większa ilość skibusów kursujących między ośrodkami. W nadchodzącym sezonie w kompleksie będzie więc można jeździć ogółem na 41 kilometrach tras. W rozwój infrastruktury kompleksu narciarskiego zainwestowano ponad 250 milionów koron. Wkrótce będzie działać nowa sześcioosobowa kolejka linowa HOFMANKY EXPRESS, z osłoną i ogrzewaniem, najszybsza w swoim rodzaju w Czechach. Przybędzie także czteroosobowa kolejka ZAHRÁDKY EXPRESS. Otwartych zostanie 1,5 kilometra nowych tras zjazdowych w ośrodku Černý Důl, a 2,5 kilometra tras będzie sztucznie zaśnieżanych. Przy kolejce HOFMANKY EXPRESS w Jańskich Łaźniach powstanie nowy parking na 250 samochodów.

SkiResortCernaHora-pec05

Tanvaldský Špičák czeka nowe naśnieżanie

Nowości czekają na narciarzy także w SKIARÉNIE JIZERKY, w której skład wchodzą trzy ośrodki narciarskie w Górach Izerskich - Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov. W nadchodzącym sezonie narciarze będą mogli kupować skipassy on-line na stronie internetowej SKIARÉNY. W ośrodku Tanvaldský Špičák powstanie nowy automatyczny systém naśnieżania. Naśnieżana będzie także zbudowana w ubiegłym roku trasa Kostelní. W ośrodku będzie także nowy ratrak. Na Severáku będzie do dyspozycji nowy pięćdziesięciometrowy ruchomy dywan dla początkujących narciarzy. W Bedřichovie na najmłodszych narciarzy czeka narciarski plac zabaw, z ruchomym dywanem.

Nowa trasa zjazdowa w ośrodku Lipno, funline na Moníncu
W ośrodku Lipno na południu Czech na narciarzy czeka w nadchodzącym sezonie nowa, czerwona trasa zjazdowa o długości 1200 metrów i szerokości 40 metrów. Ośrodek Lipno jest popularny szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Zmiany czekają na narciarzy także w ośrodku Monínec w środkowych Czechach. Zostanie rozszerzona trasa Funline, otwarta w ubiegłym roku, druga w swoim rodzaju w Czechach. Snowpark zostanie przesunięty w inne miejsce. W środkowych Czechach nadal bedą dostępne e-skipassy, w nadchodzącym sezonie w wyjątkowo korzystnych cenach.

Na Klínovcu także będą dostępne e-skipassy
W ubiegłych sezonach ośrodek narciarski Klínovec został rozbudowany i zmodernizowany. Zbudowano trzy kolejki linowe, dwie na północnej stronie Klínovca i jedna na południowym stoku. Znajduje się tu czerwona trasa zjazdowa o długości trzech kilometrów, nowy parking, restauracja, apres-ski, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska i narciarski plac zabaw dla dzieci z ruchomymi dywanami o całkowitej długości 110 m. Tegoroczną nowością jest elektroniczna sprzedaż skipassów. Zmodernizowany został także systém sztucznego naśnieżania.

Freestyle i Adventure Nights na Dolní Moravie
Ośrodek narciarski Dolní Morava, leżący między pasmem Gór Orlickich i Jesioników, u podnóża Kralickiego Śnieżnika, oferuje w tym sezonie liczne nowości. Na narciarzy czeka nanjowocześniejszy w Czechach systém naśnieżania Technoalpin. Otwarty zostanie nowy snowpark dla początkujących i zaawansowanych. Rodziny z dziećmi będą mieć do dyspozycji Funline – zabawną trasę z zakrętami i tunelem. Obok wyciągu Ondráš znajdziemy trasę snowboardcrossową, na której w ubiegłym sezonie trenowała Eva Samková, słynna czeska snowboardzistka. Również w tym roku na narciarzy czeka cykl imprez wieczornych na śniegu Adventure Night i nowe programy animacyjne dla dzieci.
011-snow-fun
Źródło: czechtourism.com

Narty Czechy

 

300x200

www.familycup.pl

Reklama:

Booking.com

Kontakt

TRITRI Jozef Golian
ul. Jagiellońska 27, 32-400 Myślenice
kom. +48 888 550 700, +48 660 387 060
email: tritri@tritri.pl


Narty Czechy, narty Słowacja, narty Polska, warunki narciarskie, wyciągi narciarskie


Współpraca:

salomon lista sklepow


abisal lista sklepow

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem